Шкідливі звички під час вагітності

Якщо вагітна жінка курить, то ризик несприятливого завершення пологів підвищується вдвічі. Це ризик, як для здоров’я матері, так і для малюка.

article1290Важливо знати, що кожна викурена сигарета, викликає спазм судин плаценти, і кілька хвилин малюк відчуває кисневе голодування. Токсичні речовини з сигарети, разом з димом потрапляють в плаценту, у зв’язку з чим відбувається затримка розвитку плода. Адже концентрація токсинів в крові плода, в кілька разів є вищою, ніж у курящої матері.

У майбутніх матусь, які курять, частіше за все народжуються гіперактивні діти, з підвищеною збудливістю і імпульсивністю. До того ж ризик передчасних пологів і ускладнення під час пологів, набагато частіше відбуваються саме у жінок, які палять. Діти, які народжуються у курящих мам, найбільш схильні до захворювань дихальних шляхів і респіраторних захворювань.

Наслідки від куріння дуже несприятливі як матері, так і для малюка. Тому кинути палити потрібно ще до вагітності. Але якщо матуся зважиться на цей крок навіть на останньому місяці, користь буде дуже великою.

Величезної шкоди ще ненародженій дитині завдає вживання алкоголю під час вагітності. Як кажуть фахівці, якщо вагітна жінка п’є, то разом з нею п’є і її дитина. Алкоголь збільшує ризик передчасних пологів, і в більш складних випадках — розвиток фетального алкогольного синдрому у малюка.

Наслідком цього може стати уповільнений розвиток розумових здібностей малюка. У даного захворювання, існує ряд характерних ознак — це косоокість дитини, вузька очна щілина, ураження внутрішніх органів, зокрема серця, відставання у фізичному розвитку. У таких діток спостерігається підвищена подразливість, вони погано зосереджують увагу і страждають поганою координацією.

У першому триместрі вагітності, вживання матусею алкоголю, може привести ще до більш тяжких наслідків.

Не потрібно думати, що хтось випивав під час вагітності, і народив нормальну дитини. Шкідлива активність алкоголю у всіх індивідуальна. Тому, не варто піддавати малюка і себе такому високому ризику. Адже здоров’я малюка має бути найважливішим для майбутніх батьків. Тому, відмовитися від прийому алкоголю в будь-яких дозах варто ще до вагітності.