Шипшина — користь чи шкода?

Що ми знаємо про шипшину? Шипшина зазвичай росте у вигляді великого розлогого куща, близько двох метрів заввишки. Гілки шипшини покриті гострими шипами. Квіти шипшини, розпускаються в травні, бувають яскраво-рожевого або блідо-рожевого кольору, залежно від підвиду шипшини. Цвітіння супроводжується приємним ароматом. Зрілі плоди завжди червоні, подовженої форми. Якщо плід шипшини розрізати, то можна побачити щільно збите ворсисте насіння, яке може бути досить колючим на дотик. Шипшина найчастіше зустрічається як дикоростучий представник флори, але завдяки корисним властивостям, її окультурюють і висаджують в садах.

Без названия (27)Плоди шипшини мають властивості, які надзвичайно корисні для людського організму, вони багаті вітамінами, в тому числі і вітаміном С. В пухнастих насіння плодів шипшини міститься багато вітаміну Е, корисного для шкіри. Крім того, в плодах шипшини присутні безліч корисних кислот – яблучна, пектинова, лимонна. І корисні речовини: залізо, калій, фосфор, магній і лікопін – природний антиоксидант.

Шипшину широко використовують як сечогінний і жовчогінний засіб, відвар з шипшини покращує травлення при низькій кислотності і підвищує імунітет. Плоди шипшини зменшують кількість холестерину в крові.

Але є і шкідливі властивості: велика кількість аскорбінової кислоти може пошкодити емалі зубів. Тривале вживання відвару плодів шипшини негативно впливає на роботу печінки, в деяких випадках може стати причиною жовтяниці.

Найпростіший спосіб приготування відвару: цілі плоди, приблизно дві-три столові ложки, потрібно покласти в літрову посудину, яка герметично закривається і залити окропом. Настоювати близько семи годин, а потім процідити через марлю, щоб видалити із напою сміття і волоски насіння. Пити відвар приємніше, якщо додати в нього чайну ложку цукру для смаку.