Що знадобиться для виготовлення мила?

Миловаріння — одне з найпопулярніших хобі у дітей і дорослих. Останні, освоюючи секрети цього ремесла, часто перетворюють його в мистецтво і навіть в прибутковий бізнес. Тим, хто хоче зробити своє перше мило, розповімо, що для цього потрібно.

unnamedДо речі, всё для мыла ручной работы ви знайдете в інтернет-магазині Sapone.

Мильна основа

Мильна основа — це практично готове мило, але без запаху і без кольору або просто біле. Склад в залежності від фірми-виробника може відрізнятися, але в його основі завжди будуть вода і гліцерин. Колір буде залежати від результату, який хоче отримати миловар: матове мило щільного насиченого кольору або прозоре, з декоративними елементами всередині.

Важливо відзначити, що готове магазинне мило для переплавки і створення нового мила не підходить — результат його нагрівання в мікрохвильовій печі непередбачуваний.

Самостійно робити основу не рекомендую — цей процес передбачає роботу з лугом, а для цього потрібно розбиратися в хімічних процесах.

Плюси: повністю готова до використання.

Мінуси: новачків можуть збентежити обсяги упаковок — найчастіше це бруски від 500 грамів. Турбуватися не потрібно — навіть якщо перший шматок стане останнім, залишки основи можна використовувати як звичайне мило.

Барвники

Барвники, так само як і основа, бувають прозорими і «каламутними». Якщо перші цілком можна використовувати з білою основою, то непрозорі барвники додавати в прозоре мило не варто. При покупці потрібно обов’язково вивчити зміст етикетки або прочитати характеристики на сторінці товару в інтернет-магазині — найчастіше виробник вказує особливості барвника.

Відрізняються барвники і формою випуску — це може бути рідкий, готовий до роботи тон, а може бути пігмент в сухому або пастоподібному вигляді. Останні коштують дорожче, але завдяки високій концентрації вони набагато економічніші.

Початківцям рекомендуємо бюджетний варіант — харчові барвники. Однак є невеликий нюанс — мило з таким барвником може злегка фарбувати шкіру.

Ні в якому разі не можна замінювати спеціальні барвники художніми фарбами — якщо акрил просто згорнеться, то гуаш при додаванні в гарячу основу може стати токсичною.

Плюси: роблять процес творчим, а мило красивим.

Мінуси: залишки можуть не знадобитися.

Ароматизатори

Якщо ви хочете, щоб мило пахло вашим улюбленим парфумом, не слід додавати його в гарячу основу — аромат може стати неприємним або повністю зникнути. Краще придбати в магазині спеціальні аромати для мила, які повторюють запахи відомих парфумів.

При виборі важливо пам’ятати, що ароматизатори для миловаріння не мають нічого спільного з ефірними оліями. Не рекомендую новачкам використовувати ефірну олію — неправильно розраховане дозування можна викликати алергічну реакцію на шкірі.

Плюси: у мила з’явиться запах.

Мінуси: при неправильному зберіганні ,наприклад, якщо нещільно закрита кришка флакона — може змішатися з іншими ароматами.

Форми

Форми для мила бувають пластикові і силіконові. Необов’язково використовувати ті, на яких написано «для виготовлення мила» — цілком підійдуть кондитерські форми для невеликих кексів або шоколадних цукерок. Можна взяти і форму для льоду — головне, щоб вона була гнучкою, тому що з твердих форм дістати мило складно.

Плюси: силіконові форми довговічні, готове мило легко дістати.

Мінуси: з пластикових форм мило дістати складніше, до того ж вони легко ламаються.

Готові набори для миловаріння

Готовий набір стане в нагоді тим, хто хоче спробувати зробити мило один раз.

При покупці слід звернути увагу на склад: в одні комплекти входять тільки основа і барвник, в інші — кілька формочок, основа, різні барвники, ароматизатор і додатковий декор.

Плюси: корисні для тих, кому цікаво зробити мило один раз — наприклад в подарунок.

Мінуси: після створення мила, швидше за все, залишаться зайві барвник і ароматизатор.