Що зазвичай входить в портфоліо учня?

Портфоліо учня — папка, в яку він складає підтвердження всіх своїх досягнень у навчанні та позаурочної діяльності, творчі роботи, фотографії пам’ятних подій. Головне завдання складання такого портфеля досягнень — розвиток у дитини навичок самоконтролю, самоаналізу і самооцінки.

ceb543446e19f32abbd4bb074af3b49bБагато шкіл вимагають ведення портфоліо в обов’язковому порядку. Жорсткого стандарту його вмісту не існує: учитель або батьки можуть підійти до його створення творчо, розробити свою форму портфеля досягнень або скористатися готовими папками, які випускають різні видання. Якщо вас цікавить портфоліо учня 1 класу, то радимо перейти за даним посиланням вже зараз.

Що зазвичай входить в портфоліо учня:

— ознайомлювальний розділ: коротка інформація про дитину, батьків, місце проживання та місце народження, про те, що вона любить і чим займається;

— розділ, в який потрібно складати документи, що підтверджують досягнення дитини в навчанні та дослідницькій діяльності. Грамоти, похвальні листи, результати участі в олімпіадах і т.д. Часто цей розділ організований зі шкільних предметів, які дитина вивчає в відповідному класі;

— розділ, в який збираються матеріали про досягнення дитини у позаурочній діяльності: у сфері спорту, різних видів мистецтв. Тут можуть бути творчі роботи або їх фотографії;

— розділ, пов’язаний з життям класу: фотографії, описи, відео цікавих моментів — шкільних свят, класних вечорів, походів та інших колективних заходів.

Портфоліо систематизує всі успіхи школяра, служить джерелом мотивації для нових досягнень, розвиває самосвідомість. А через роки воно перетвориться у зворушливий альбом спогадів про шкільні роки!

А у вашої дитини є портфоліо? Яку користь ви бачите в ньому? До речі, якщо вам сподобалася дана публікація, то діліться посиланням на неї з друзями та родичами у соціальних мережах. До скорої зустрічі!