Що впливає на відносини в сім’ї?

Практично всі сім’ї проходять через одні й ті ж етапи розвитку сімейних відносин. Більшою чи меншою мірою ці етапи можуть відрізнятися в різних сім’ях по тривалості і по емоційності. На кожному етапі необхідно чітко визначати емоційний настрій партнера, його потреби в даний момент, що із зовнішнього середовища впливає на ваші стосунки.

Як-уникати-конфліктних-ситуацій-в-сімї-400x275Щоб уникнути крайнощів у ваших відносинах, граничного напруження «пристрастей», що можуть спричинити за собою негативні наслідки, необхідно визначитися з тим, чи можете ви взяти на себе відповідальність стати лідером у вашій родині і протягом усього життя дотримуватися тих цінностей, які були прийняті вами від самого початку. Природа лідерства має глибоке коріння і пов’язана з прийняттям на себе всієї повноти відповідальності за вчинені дії та прийняті рішення.

Отже, першим етапом сімейних відносин є медовий місяць. Його тривалість можна визначити тривалістю спільного життя подружжя без значних змін. Закінченням медового місяця може послужити поява в родині дитини, погіршення житлових чи фінансового стану. Тут важливо визначити причини зміни відносин, усвідомлено пристосуватися до нових обставин і спільно розробити план по відтворенню сприятливої ​​обстановки в сім’ї.

Другим тривалим етапом можна назвати середину сімейних відносин. Цей етап може тривати практично всю решту сімейного життя, що завершується початком третього етапу, ознаменованого різкою зміною відносин в кращу або в гіршу сторону. Щоб уникнути негативних наслідків необхідно неухильно, протягом усього життя дотримуватися правил хорошого тону в сім’ї, взаємоповаги, постійно спілкуватися з чоловіком на наболілі теми, не ховати їх у собі. Завжди прагніть якомога частіше проводити разом вільний час, бажано щоб завжди були присутні елементи романтики. Всім необхідно пам’ятати, що чоловік — марсіанин зі своїми амбіціями і звичками, а жінка — венеріанка.

Третій етап настає, як правило, при настанні життєвих змін, таких як вихід подружжя на пенсію, переїзд власних дітей на нове місце проживання або переїзд дітей до вас у новому складі сім’ї. Для м’якого для обох подружжя переходу до третього етапу сімейних відносин доцільно ґрунтовно підготуватися, розробивши відповідний план, обговоривши всі деталі і умови з усіма учасниками змін. Дотримання розробленого плану дозволить третій етап сімейних відносин зробити другим медовим місяцем.