Що важливо знати про лікування карієсу у дітей в ранньому віці?

Карієс, який виникає у дітей в ранньому віці, є захворюванням інфекційного характеру, яке розвивається під впливом різних типів бактерій, що населяють порожнину рота.

lechenie-kariesa_2 (1)Мікроорганізми чіпляються до зубного нальоту і живляться тим, що ми їмо, в першу чергу цукром (в тому числі фруктозою), крохмалем, який пройшов термічну обробку (хлібобулочні вироби, картопля, макарони). Бактеріям потрібно всього лише близько 5 -ти хвилин для того, щоб утворити кислоту і перетворити ті залишки їжі, які залишилися в роті, в наліт. Ці речовини мають здатність псувати зовнішню поверхню зуба шляхом розчинення мінералів. Через це і виникають каріозні порожнини.

Лікування карієсу зубів у дітей

Стоматолог, який здійснює лікування карієсу у дітей, повинен мати не тільки глибокі професійні знання. Йому необхідно володіти навичками дитячого психолога, зуміти знайти підхід до кожної дитини, бути уважним і особливо акуратним. Від першого відвідування зубного лікаря залежить в першу чергу здоров’я зубів у дорослому віці. Якщо прийом пройшов спокійно, без болю, у маленького пацієнта не виникне страху і недовіри до дантистів, і він не буде боятися їх відвідувати в майбутньому.

Періодонтит в ранньому віці

Якщо карієс все-таки запустити, то доведеться мати справу з періодонтитом. Періодонтит є запальним захворюванням, при якому виникає ураження тканини періодонта і прикореневої частини зуба. Причиною його виникнення найчастіше є несвоєчасне лікування зубів. Часті випадки, коли зуб уражений карієсом не турбує маленького пацієнта, а тим часом періодонтит прогресує, а незабаром проявляється сильним болем.

Основні відмінності виникнення захворювання у дітей від дорослого періодонтиту викликані будовою емалі зубів. У молочних зубах дентин набагато м’якший. З цієї причини більше схильний до швидкого поширення запального процесу.

При виникненні перших симптомів лікування періодонтиту у дітей відкладати не можна, тому що може виникнути зараження зачатків корінних зубів, що вплине на їх здоровий розвиток. Перед початком лікування стоматолог проводить візуальний огляд. На основі клінічної картини, загального стану зуба і його цінності, а також віку маленького пацієнта лікар підбирає подальше лікування.

Не затягуйте з походом до дантиста, і ваші зуби будуть завжди здоровими!