Що варто знати про УЗД жіночих статевих органів?

На ранніх стадіях більшість гінекологічних захворювань не мають симптомів. Тому жінки звертаються до гінеколога вже тоді, коли хвороба встигає розвинутись. Через це її вже складніше вилікувати, а часом і зовсім буває неможливо. Якщо регулярно профілактично проводити УЗД матки у Львові, можна вчасно виявити зміни на ранніх стадіях. Також ця процедура потрібна для того, щоб діагностувати патології репродуктивних органів.

УЗД яєчників – також важливий елемент гінекологічного огляду. Найпоширенішим є вагінальне УЗД, також відоме як транс вагінальне. Та у дівчат, які ще не ведуть статеве життя, УЗД проводиться через черевну стінку. Обстеження яєчників корисне для діагностики порушень фертильності, розладів менструального циклу чи патологічних кровотеч зі статевих шляхів. На УЗД яєчників ціна невисока в клініці «Уросвіт», адже зараз там діє знижка 20% (дізнайтеся деталі на сайті).

Як підготуватися до вагінального УЗД?

Рекомендується лише спорожнити міхур і пам’ятати дату початку останньої менструації.

Які показання до УЗД матки і яєчників?

Воно рекомендується у разі:

  • кровотечі зі статевих шляхів (також під час вагітності);
  • болю внизу живота;
  • незвичних скарг, пов’язаних із менструальним циклом;
  • визначення причин безпліддя;
  • проблем, пов’язаних із перериванням вагітності;
  • підозри на тривожні зміни яєчників, наприклад, синдром полікістозу яєчників;
  • підозри на дефекти будови репродуктивних органів.

Профілактично гінекологи рекомендують робити вагінальне УЗД раз на рік.

Коли варто робити УЗД, орієнтуючись на цикл?

Варто вибирати день обстеження залежно від мети, якої хочете досягти:

  • оцінка ендометрія – закінчення менструації та кілька днів після менструації;
  • оцінка овуляції – II фаза циклу;
  • моніторинг циклу – кілька обстежень у різний час циклу.

Як відбувається УЗД матки та яєчників?

У спеціальному кабінеті, пристосованому для проведення УЗД, пацієнтку просять лягти на диван у гінекологічному положенні. Головка ультразвукового приладу, покрита латексним покриттям і гелем, вводиться у піхву пацієнта. Бажано спорожнити сечовий міхур для дослідження.

Після введення ультразвукового зонда на моніторі з’являється зображення репродуктивних органів. Лікар оцінює матку та ендометрій, після цього проводиться оцінка яєчників. Визначається їхній розмір, внутрішня структура та розташування. Також можна оцінити кількість і розмір фолікулів, відповідальних за дозрівання яйцеклітин.

У незайманих УЗД яєчників проводиться або через черевну стінку, або через задній прохід. Однак вони менш точні, ніж трансвагінальне УЗД. Таким пацієнткам при огляді черевної стінки рекомендується мати повний сечовий міхур.

УЗД яєчників – це ретельне, швидке та неінвазивне обстеження. Більшість жінок описують цей тест як безболісний. Часом воно може супроводжуватися дискомфортом, це пов’язано із введенням зонда у піхву й тиском на репродуктивні органи. Постарайтеся розслабитися й не напружувати м’язи – тоді процедура пройде найкращим чином.