Що таке холодний криптогаманець, і як на ньому не обпектися?

Сьогодні ми розповімо, чим холодний криптокошелек відрізняється від гарячого, наведемо найцікавіші приклади з них і порушимо питання створення найбюджетніших холодних гаманців.

Багато хто помилково вважає, що криптовалюта зберігається в гаманці. Насправді це не так — вона завжди знаходиться в блокчейні, а головне завдання криптогаманця — забезпечити можливість доступу до своїх активів. Тим не менш, саме від того, який тип гаманця ви в результаті оберете, безпосередньо залежить безпека ваших коштів.

Сьогодні ми розповімо про основні типи криптогаманців і особливо докладно зупинимося на одному з них, нехай не найзручнішому, зате найбезпечнішому. Ну і, звичайно, торкнемося питання про те, як зробити биткоин кошелек с выводом на киви.

Що таке криптогаманець

Якщо говорити простою мовою, криптокошелек — це лише спосіб зберігання двох наборів символів. Перший є публічний ключ, який умовно можна порівняти з рахунком у банку. Він не є таємницею і доступний практично будь-кому, а його отримання не дозволить зловмиснику поживитися вашими засобами.

Навпаки, від збереження другого набору символів — приватного ключа — залежить те, чи залишаєтеся ви господарем своєї криптовалюти. Його найближчі аналогії — пінкод вашої картки або ключ від банківського осередку. І саме тому зберігати приватний ключ варто максимально ретельно.

Які бувають криптогаманці

Всі криптогаманці можна розділити на дві великі категорії — кастодіальні та некастодіальні. Кастоїдальні гаманці зберігаються третьою стороною, якою часто виступає кріптобіржа або інший загальнодоступний сервіс. Подібні гаманці можуть підійти новачкам, які хочуть перекласти відповідальність за безпеку своїх коштів досвідченішим учасникам ринку. До того ж, вони забезпечують зручність використання криптовалюти та пов’язаних з нею сервісів і дозволяють відновити доступ до свого гаманця навіть при втраті відповідних ключів.

З іншого боку, кастоїдальні гаманці чудово описуються простою фразою «не твої ключі — не твоя крипта». Переклавши на іншу особу обов’язок із зберігання та захисту свого криптогаманця, ви фактично даєте йому карт-бланш з управління ним, а, отже, будь-якої миті можете втратити свої накопичення. Причому це може статися, як через злому криптобіржі, так і за її власною ініціативою. Досить навести приклад американської Coinbase, яка нещодавно оголосила про блокування гаманців, пов’язаних із громадянами Росії. Сьогодні це актуально як ніколи.

Навпаки, при використанні некастодіального криптогаманця ви і тільки ви отримуєте повний доступ до своєї криптовалюти, але ж ви й несете всю відповідальність за її збереження, тобто. збереження приватного ключа або сид-фрази. При її втраті доступ до криптовалюти буде назавжди втрачено, так само як і крадіжка приватного ключа дозволить зловмиснику отримати до неї повний доступ.

Умовно всі некастодіальні крипто гаманці можна поділити на холодні та гарячі. Чому умовно? Вся справа в тому, що ви можете перетворити практично будь-який гарячий гаманець на холодний. Але все по порядку.

Гарячий гаманець

Підключений до інтернету і завжди доступний

Гарячі гаманці ідеально підходять для людей, які часто здійснюють транзакції. Для зберігання приватних ключів у таких гаманцях можуть використовуватися настільні програми на зразок Exodus, програми для мобільних пристроїв (Trust Wallet, MetaMask) та розширення для браузерів (MetaMask, MathWallet).