Що таке хатха-йога?

Життя в сучасному світі дуже швидке і нетерпляче. Весь час доводиться кудись бігти, поспішати, про щось турбуватися і чогось добиватися. Все навколо вирує, переповнене справами, подіями, думки весь час крутяться навколо насущного, одномоментного і немає часу зупинитися, озирнутися, подумати: «А чи туди я біжу?» — але ж це великий мінус.

 

 

Біг по нескінченному колу дім-робота-дім не дозволяє розглянути горизонти, побачити перспективи, прийняти важливі рішення. Та й зі здоров’ям з такою круговертю стає не все гаразд: то з нервами щось, то сердечко пустує, то мігрені мучать. І все виразніше приходить усвідомлення, що потрібно шукати вихід. Бажано — швидше. І вихід є — це хатха-йога.

 

 

404f6c96a42e3c6e36e34544f0c59a8a

Хатха-йога і фізична складова

 

 

Багатьох бажаючих зайнятися йогою відлякує усвідомлення своєї фізичної недосконалості. О, мені це не зробити! Ой, мені так не зігнутися! Насправді всі ці страхи абсолютно безпідставні.

 

 

Ніхто не змусить новачка зав’язуватися вузлом або закидати ноги за вуха. Вправи в хатха-йоги для початківців досить прості і доступні людині з будь-яким рівнем фізичної підготовки (і навіть зовсім без неї). Учень на заняттях сам, відповідно до своїх бажань може вибрати той рівень навантаження, який йому зручний. А вчитель допоможе в цьому.

 

 

Чим же хороша йога?

 

 

Можна сказати, двома протилежними складовими:

 

 

відсутність різких рухів. Всі пози тут досить статичні, а це значить, що ризик пошкоджень дуже малий;
задіяність безлічі груп м’язів, що дуже корисно для організму.
Зберегти (або відновити) гнучкість суглобів, еластичність м’язів, підтягнутість шкіри, високий емоційний тонус — що може бути важливіше для здоров’я і повноцінного життя?

 

 

Хатха-йога і духовна складова

 

 

Мало того, що хатха-йога допомагає безболісно і ефективно підтримувати фізичне здоров’я, так вона ще є і духовним підмогою для людини.

 

 

Заняття йогою — це не просто комплекс фізичних вправ, але ще і ціла глибока філософська система. Вона спрямована на усвідомлення духовної сутності людини, її зв’язку з усім світом навколо за рахунок самовдосконалення, яке включає в себе фізичний, духовний і ментальний розвиток. Асани (вправи) хатха-йоги повинні дати здоров’я тілу, врівноваженість розуму і дисципліну емоціям.

 

 

Хатха-йога — прекрасна можливість в нашому житті отримати перепочинок, відпочинок душі, зробити крок за рамки буденності і зміцнити фізичне здоров’я.