Що таке вибірковий апетит у дитини?

У цій статті ми будемо говорити про харчування дитини і її апетит. Вибірковий апетит можна охарактеризувати, як бажання або небажання дитини їсти певні продукти. Потрібно відзначити, що тут має бути присутнім саме небажання їсти один продукт, але якщо запропонувати інший, більш цікавий дитині, вона його тут же з’їсть.

g227dНайчастіше вибірковий апетит зустрічається у дітей з першого року життя. Це можна пояснити потребою організму в певних речовинах. Не рідко зустрічається ситуація, коли дитина від 6-10 місяців не хоче їсти овочеві пюре і супи, віддаючи перевагу молочним кашам. Пов’язана дана ситуація з тим, що в цей період життя дитині необхідно більше кальцію, а найбільше його в молочних продуктах.

Так що, якщо сусід Микола в 7 місяців із задоволенням їсть пюре з броколі, а ваша дитина в ці ж 7 місяців вважає за краще їсти сир — це не привід турбуватися. Більш того, це не привід насильно змушувати дитину їсти те, що їй не подобається. Тільки людина з їжі створює культ. У природі такого немає.

Щоб дізнатися напевно: ваша дитина хоче їсти, але не може, або ж просто хоче з’їсти щось інше, запропонуйте їй замість каші шоколадку. Коли у дитини є вибір продуктів, які вона може з’їсти, тоді з’являються переваги, які батьки самі і заохочують. А потім дивуються, чому ж дитина крім, наприклад, ковбаси, нічого їсти більше не хоче.

Єдине, що допоможе вам впоратися з вибірковим апетитом — це почуття голоду. Тому, якщо ви запропонували дитині поїсти суп, а вона відмовиться, відпустіть її погратися на свіжому повітрі, «нагуляти апетит», так би мовити. Єдина умова, що коли дитина знову прибіжить за їжею — дати їй той же суп. Знову відмовиться, значить знову нехай йде гуляти.

Буває і так, що дитина хоче їсти запропоновану їжу, але відмовляється від способу прийому їжі. Наприклад, хоче їсти суп не з ложечки, а з пляшечки. Почуття голоду і тут здатне допомогти. Та ж ситуація відбувається і в разі, коли між основним прийомом їжі, дитина здобуває всякі смаколики: печиво, цукерки і т. д. Нічого страшного в цьому немає. Але якщо виникає реальна проблема, коли дитина починає постійно відмовлятися від основної їжі, слід, або збільшити фізичне навантаження, або зменшити кількість перекусів або зовсім скасувати їх, поки не відновиться апетит.