Що таке: вейк, вейкборд, вейксерф?

Вейкбордингом і вейксерфінгом називаються різновиди катання на дошці на хвилі катера (по-англійськи така хвиля і називається «wake»). Ці види спорту прийшли з Америки, де з’явилися у 1980-ті роки. В Україні цими видами спорту стали займатися кілька років тому. Якщо говорити більш детально, то вейкбординг — це катання на спеціальній дошці, яка має кріплення. Спортсмен тримається за трос і може стрибати і робити інші неймовірні трюки. Близькими до цього виду спорту є водні лижі, серфінг, кайтсерфінг і сноубординг. Якщо людина знайома з чимось подібним, то прийшов час спробувати щось нове.

3 (2)До речі, дізнатися більш детальну інформацію про кайт і кайтсерфінг  ви можете на сайті www.kitecenter.com.ua.

Звичайний серфінг нагадує вейксерфінг. Спортсмен опускає на воду трос, набирає необхідну швидкість від катера, хвиля від якого може бути дуже довгою. Тут буде обов’язковою дошка для вейка. Вони мають так звані кілі, які дають можливість легко виходити з води. Важливо, щоб кріплення щільно фіксували ногу, інакше райдер може отримати травму. Також важливо замовити катер-буксир, це спеціальний пристрій для катання на вейку.

Катер набирає швидкість і залишає за собою хвилю у  формі  букви «V». Такі хвилі дають можливість спортсменам для того, щоб зробити стрибки та інші трюки. Виходить, що райдер може використовувати кілька хвиль для того, щоб робити трюки. Це зручно, і відкриває можливості для найяскравіших виступів.

Є спеціалізовані клуби в яких можна займатися таким видом спорту, де досвідчені інструктори покажуть, як робити стрибки правильно і можуть добре натренувати новачків. Хоча у нас ці види спорту з’явилися недавно, але вони активно набирають популярність. Це екстрим, можливість показати свої навички і спортивні якості.

Маємо сподівання, що стаття вам сподобалася і надихнула зайнятися новим для вас та екстримальним видом спорту. Діліться посиланням на дану сторінку зі своїми друзями та родичами у соціальних мережах, щоб вони також були в курсі та чекайте на нові публікації вже зовсім скоро.