Що таке сімейне виховання?

Сімейне виховання — найважливіша складова процесу становлення нашої особистості. Саме батьки закладають у нас початкове ставлення до світу, до себе і до інших людей, вчать моралі, вчать вибирати правильні життєві орієнтири.

 
Без названия (100)Сім’я має над нами величезну владу. Тільки вона може й підняти нас до небес і підірвати наше психологічне здоров’я. Ніхто, крім близьких нам людей — мами, тата, брата, сестри і т. д. — не відноситься до нас краще, не любить більше і не піклуватися про нас краще, ніж вони.

Найголовнішим завданням сім’ї є підготовка дітей до подальшого життя. Саме від сімейного виховання залежить, як дитина вступить в майбутнє самостійне життя, якою людиною вона стане.

Любові і строгості має бути в міру для становлення особистості.

Не варто балувати дітей, щоб не виростити дитину агресивною і самозакоханою. Ну а надлишок строгості може зробити її недовірливою і закритою.

Важливо для батьків показувати дитині те, чого вони від неї очікують на особистому прикладі. Якщо мама і тато вічно лаються, то й у дитини, швидше за все, в майбутньому сформується подібна модель поведінки.

Якщо ж вони завжди ставляться один до одного з розумінням, намагаються, як можна більше розмовляти мирно, то й дитина буде вести себе так само. Якщо придбати настільні ігри для дітей і періодично всією сім’єю виділяти на них час, то це матиме колосальний позитивний ефект. Адже граючи дитина завжди вчиться чомусь новому, дивиться, як в грі поводяться батьки і чим вони керуються, бачить, що сім’я дружна і проводить разом час. Все це в подальшому може стати дитині гарною підмогою в житті і при створенні своєї сім’ї.

Саме в родині дитина робить перші спостереження про те, як їй діяти в різних ситуаціях.

Важливу роль у сімейному вихованні відіграють традиції. Вони об’єднують дітей і батьків, створюють певний духовний зв’язок між ними і просто піднімають настрій. У сімейних традиціях закладені якісь культурні, релігійні і навіть професійні особливості членів сім’ї. Вони також формують морально-ціннісні орієнтири дитини.

Сім’я — найголовніший вихователь особистості. Саме сім’я джерело всіх наших знань, уявлень про світ і ставлення до нього. Сім’я — «будівельник» або впевненої, сильної, мудрої Особистості з великої літери, або невпевненої, психологічно нездорової людини. Недарма в усі часи говорили, що все, що ми маємо, йде від сім’ї.