Що таке «розумний дім»?

Останнім часом словосполучення «розумний дім» зустрічається досить часто. Давайте розберемося, що ж це за будинок такий, і чим він розумніший за звичайні будинки. Розумний будинок — це сучасний житловий будинок, в якому все пристосовано і автоматизовано максимально зручно для проживання людей за допомогою використання новітніх технологій. Будинок подібного типу, як жива істота, має органи чуття, які можуть сприймати таку інформацію, як вологість, температура і тиск повітря в приміщеннях, присутність або відсутність людини, виникнення аварійних ситуацій, наприклад, прорив труби водопостачання або витік газу.

yh6dosWYyqkСистема зворотного зв’язку в будинку дозволяє господарям встановити відеоспостереження через інтернет своїми руками. Таким чином, вони завжди будуть в курсі, що відбувається у них вдома, навіть якщо поїдуть у відпустку, причому для цього їм цілком підійде інтернет у мобільному телефоні. Для цього їм також знадобиться якісне оборудование системы видеонаблюдения, завдяки якому можна значно покращити безпеку свого житла. Крім того, органи управління дають можливість господареві за допомогою пульта дистанційного керування, бездротової панелі або того ж стільникового телефону тримати під контролем все освітлення, опалення та електроприлади в будинку. У деяких варіантах навіть передбачений голосовий контроль. Власне «мізки» розумного будинку — це сервер, в якому знаходяться програми управління.

Всі системи функціонують автоматично, тобто самі підтримують в приміщенні задані параметри температури, вологості та інше. Освітлення саме вмикається і вимикається в залежності від часу доби. Побутова техніка також контролюється керуючими системами, наприклад, холодильник сам замовляє продукти через інтернет, пилосос — робить прибирання.

Розумний будинок — це казка, яку в наш час можна успішно втілити в реальність. Так, це досить дорого, проте виправдано. Адже зручність та комфорт грають велику роль в нашому житті.