Що таке ріжучий плоттер?

Ні для кого не секрет, що продукція, якою ми всі користуємося і приймаємо як належне — це досить тривалий результат роботи багатьох фахівців і великої кількості техніки. Одним з таких обладнань, без яких важко уявити роботу в багатьох сферах, є ріжучий плоттер.

vicsign-vs1600 (1)Що таке ріжучий плоттер?

Ріжучий плоттер — це спеціальне обладнання для вирізання зображень. Особливістю є те, що ніж плоттера пристосовується під той чи інший трафарет, який і потрібно вирізати.

Плоттер також іноді називають каттером.

Використовується плоттер практично скрізь — при створенні банерів, інформаційних табличок, значків і самих різних трафаретів, а купить режущий плоттер в Украине можна за даним посиланням.

Принцип роботи плоттера

По суті, всі моделі плотерів працюють за стандартною схемою. Для початку потрібно вибрати картинку, яку ви хочете вирізати на матеріалі. Її слід завантажити в програму. Далі заправляємо матеріал, на якому буде вирізатися малюнок. Задаємо глибину проникнення ножа, оскільки в іншому випадку малюнок може бути вирізаний не до кінця, або може бути пошкоджена підкладка під матеріалом. Після цього плоттер можна включати для роботи. Як тільки малюнок буде вирізаний, необхідно прибрати залишки матеріалу. Далі отримане зображення вже можна переносити на будь-яку поверхню.

Важливо: поверхня, на яку буде наноситися вирізане плоттером зображення, має бути чистим — без пилу або бруду. Тому рекомендується його попередньо помити, а безпосередньо перед нанесенням малюнка його можна протерти сухою ганчіркою.

Види плотерів

Плоттери ділять на три групи: настільні, рулонні і планшетні.

Настільні підходять для невеликих партій етикеток, наклейок і т. д. Рулонні використовують для більшої продукції, наприклад, візуальної реклами. Планшетний є найбільш популярним для пакувальної справи, так як саме ним найчастіше ріжуть картон (в тому числі гофрокартон), а також створюють картонні упаковки.