Що таке pole dance?

Можна стояти на голові, можна стояти на одній руці, торкатися коліном чола, висіти в повітрі, крутитися навколо своєї осі на одній руці…

pole-dancingВи думаєте, що зараз ми розповімо вам, що таке йога для початківців? Не зовсім так. Ми розповімо вам про те, на що так бурхливо реагують чоловіки, а жінки лукаво посміхаються.

Танець на жердині або pole dance вже встиг завоювати своїх відданих шанувальників. Жінки навчилися тримати жердину рукою, ногою, під пахвою, коліном, животом. А якщо при подібних словах вам в голову приходять незрозумілі думки і фантазії, то відкидайте їх геть. Pole dance- це не звична асоціація кожного другого зі стриптизом. Стриптиз — це танець навколо жердини, а pole dance — танець на жердині. Ми поцікавилися у танцівниць  pole dance про те, хто вони і чому вибрали саме цей, не побоїмося цього слова, вид спорту.

Розмовляючи з викладачами танцю на жердині, нам довелося познайомитися з юристом, логістом, вчителькою та кондитером. І всі вони тренують таких же юристів, логістів, вчителів та кондитерів. Pole dance стає невід’ємною частиною життя, яку, часом, за побутовими справами і суєтою міста складно відшукати і приділити цьому час. А щоб ви надихнулися, і захотіли, і не відкладали в довгу шухляду, а вже почали штурмувати сайти шкіл pole dance у своєму місті, ми наведемо вам цитати викладачів танців на жердині. Хочеться відзначити, що у більшості з них немає ніякої спортивної або хореографічної освіти.

«День у мене займає робота. Я логіст, а після роботи поспішаю вчити своїх дівчаток pole dance і стрип-пластиці. У мене займаються дівчата різних професій. Всі називають різні причини, черех які займаються pole dance. Але причина насправді завжди одна — чоловіча стать. Кожна дівчинка хоче здивувати кохану людину красивим і підкачаним тілом та красивим танцем.»

«Є багато категорій pole dance :  polе-арт, pole-спорт, pole-шоу, pole-танець. Так ось, під час чемпіонатів з танцю на жердині в категорії pole-спорт, не можна виходити на танцпол на підборах, не можна застосовувати ніяких еротичних елементів, типу погладжувань. Одяг обов’язково повинен бути максимально закритим.»

«Пілон — це палиця, завдяки якій дівчата сідають на шпагат, качають прес, руки і всі інші частини тіла. Єдиний мінус — це синці. Але коли дівчина старанно займається, то найчастіше новий синячок радує багатьох дівчаток. Це своєрідна плата за працю. Показник того, що тренування було складним, але складність переборна.»

«Пілон — це дуже цікаво, дуже затягує. Я б жила в залі, якби не адміністративні порядки і невеликий заробіток.»

«Викладати подобається дуже. Багато слів подяки. Дівчаток радує, коли вони у свої 25 років вперше сідають на шпагат, роблять місток, колесо, вчаться стояти на руках. Людина працює над собою і бачить незаперечний прогрес і результат. Як це може не приносити задоволення?»

«Змагання ніколи не давалися просто. Не було ні впевненості, ні амбіцій. Був страх і хвилювання. Навіть перша перемога не дала відчуття того, що я переможець. Танцівниці завжди знають, що це велика праця. І, найголовніше, що всі працюють в поті чола і з повною самовіддачею.»

«Можу сказати, що pole dance допоміг мені  ужитті. Я перестала боятися висоти і можу сміливо вимити вікно на 10-му поверсі, завжди розумію, що можу сама себе страхувати».

«В Україні танцем на пілоні займаються в основному спортсмени, які вже попрощалися зі спортивною кар’єрою через травми. У нас в країні це, як правило, офісні працівники або балерини. Але ці всі жінки гідно виступають на змаганнях. Хочу також зазначити, що досить важко руйнувати стереотипи. Особливо такий закоренілий, як прирівнювання pole dance до стриптизу. В моїй школі на заняття з танців на пілоні набрана група дівчаток 9-10 років. Звичайно, велике навантаження не дається. Але робота з дитинства дає високий результат у майбутньому.»