Що таке митне очищення вантажів?

Митне очищення — це процес, в ході якого легалізуються партії вантажів, що ввозяться з-за кордону. Його необхідно проводити під час перевезення закордонних товарів, спрямованих в Україну і назад. Після того, як на законному рівні дозволено перевезення — можна робити все, що завгодно: транспортувати, використовувати та реалізувати товар. У процесів, пов’язаних з митницею, є багато тонкощів і дрібниць. Через це найпростіше розмитненням займатися через спеціалізовані компанії.

tamozhya2До речі, якщо вас цікавить митне очищення, то радимо перейти за даним посиланням https://partnertrade.org/tamozhennaya-ochistka-gruzov/ вже зараз.

Які дії розуміються під митним очищенням?

Спочатку потрібно пред’явити необхідні папери, що підтверджують, звідки вантаж, які у нього характеристики та ціна. Процес відбувається в три етапи:

 

  • Декларація. Необхідно заповнити папери й дочекатися, коли працівники перевірять достовірність зазначеної інформації. Це можна зробити за допомогою інтернету. Весь цей час вантаж зберігається на окремому складі до моменту повної перевірки.
  • Перевірка наданих документів на вантаж. Перевірка підписів, печаток, які повинні відповідати всім встановленим правилам. Якщо немає хоча б одного документа зі списку, то товар затримають і попросять папір у власника. При помилках або підозрілих моментах митники мають право відредагувати документ. Як тільки процес закінчується, надається рахунок оплати авансу.
  • Знімаються аванс і мита, які залежать від тарифів, що проводяться в період подачі. У разі, якщо аванс відсутній, очищення допускатися не буде, і є ймовірність отримання штрафу.

Після того, як всі етапи успішно виконані, наостанок перевіряється вся інформація, і посилка випускається через митницю. Відтепер речі легалізовані й допускається їх пересування по всій країні. Митне очищення після цього завершується.

Терміни очищення

Зазвичай процес триває три-п’ять днів. Людині, що перевозить товар, в терміновому порядку потрібна декларація, документи в повному обсязі й повна оплата всього необхідного. Іноді трапляються проблеми, що збільшують терміни:

 

  • немає при собі документів, які дозволяють перевезення;
  • фінансові проблеми між працівниками, які працюють з товарами, які перевозяться;
  • помилки у відданих митником паперах.

Очищення є непростим процесом, з багатьма проблемами й тонкощами, які складно враховувати, особливо новачкам — затримки, витрати та інше. Найголовніше — вибрати хорошу компанію, яка допоможе з усім.