Що таке клімакс і які бувають стадії?

Кожна жінка в певний момент у своєму житті переходить цей щабель, після якого починає згасати дітородна функція. Цей період називається клімаксом. Такий період є й у чоловіків, але відбувається він у них набагато пізніше. У цей період у них гормональний фон змінюється більш поступово, тому ніяких приємностей чоловіки практично не помічають. У жінок цей період проходить набагато складніше. В цей час не потрібно нічого боятися, бо клімакс не є захворюванням, це природний етап. Менструальний цикл починає закінчуватися і в організмі відбувається гормональна перебудова.

Стадії клімаксу:

  • Пременопауза. На цьому етапі у жінки з’являються перші ознаки клімаксу. Жіночі гормони починають зменшуватися. Відбуваються збої менструального циклу, а у деяких жінок в цей період в критичні дні зовсім пропадають. Такі зміни зустрічаються у багатьох жінок, але у деяких з них пременопауза проходить непомітно. Середнім віком, коли починається цей період, є від 45-50 років, іноді він може змінюватися.
  • Менопауза. На відміну від попередньої стадії клімаксу, менопауза має певну симптоматику. Якщо у жінки критичні дні не спостерігаються протягом року, значить у жінки спостерігається період менопаузи. В основному це відбувається у віці 50 років.
  • Постменопауза. Дана стадія клімаксу є остаточною і може тривати до кінця життя. Вона проявляється після 5 років від останніх критичних днів. Тому середнім віком є 55 років.

Терміну входження жінки в певну стадію немає, через те, що організм у кожної людини індивідуальний. Є тільки середнє значення, за якими можна орієнтуватися.

Причини клімаксу

Основною причиною є вікова зміна організму кожної жінки. Така зміна починається з гіпоталамуса і гіпофіза, які знаходяться в головному мозку. Ці відділи регулюють вміст в крові статевих гормонів. Таким чином, відбувається порушення репродуктивної системи. У цей період спостерігаються певні ознаки, наприклад, червоніє шкіра голови, грудей та обличчя. Може з’явитися сильне серцебиття, потовиділення, сухість слизової піхви, озноб, сонливість, дратівливість. Якщо ви помітили ознаки, які раніше вам не були відомі для свого організму, найімовірніше у вас починається клімакс.