Що таке ехогенність печінки, і на які проблеми вказує цей показник?

Печінка є життєво важливим органом, який бере активну участь в процесах травлення і очищає кров від токсинів. Сучасній медицині відомо безліч захворювань печінки, багато з яких становлять пряму загрозу життю. Одним з найпопулярніших способів діагностики стану даного органу є ультразвукове дослідження.

Beberapa-Macam-Hepatitis-yang-Perlu-Anda-Ketahui-e1449737261369

Що дозволяє визначити УЗД печінки?

Подібну процедуру фахівці рекомендують проходити, як мінімум, раз в один рік. Сучасний спосіб життя може негативно відбитися на роботі вищезгаданого органу, а в групу підвищеного ризику входять люди з шкідливими звичками, а також особи, які часто схильні до стресів і мають різноманітні захворювання ендокринної та травної системи хронічної форми. Показник під назвою ехогенність печінки є ключовим у визначенні різноманітних патологій. Давайте розберемося, що це таке.

Якщо лікар визначає, що ехогенність підвищена, то це вказує на певні проблеми в роботі печінки. У такій ситуації лікар повідомляє пацієнтові про можливу наявність патології, після чого проводиться більш докладне обстеження стану органу. Підвищена ехогенність свідчить про високу щільність тканин органу. Така ситуація пов’язана із заміщенням клітин органу сполучною тканиною.

Подібна ситуація не завжди вказує на небезпечні для життя пацієнта проблеми з печінкою або на серйозні захворювання Зміни ехогенності можуть вказувати на цілий ряд, як небезпечних для життя, так і цілком нешкідливих недуг.

В тому числі:

 

 • захворювання ендокринної системи;
 • порушення обмінних процесів;
 • алкогольну інтоксикацію організму;
 • ожиріння;
 • цироз печінки;
 • хронічний гепатит;
 • тривале вживання медикаментів;
 • цукровий діабет.
 • Що робити при підвищеній ехогенності?

  Якщо за результатами ультразвукового дослідження лікарі визначають можливу наявність патології, подібна ситуація не повинна викликати у пацієнта паніку. Якщо загальний стан організму не дуже відхиляється від норми, то, швидше за все, проблема зі здоров’ям не суттєва і легко піддається лікуванню.

  Після отримання результатів УЗД пацієнтам рекомендується пройти більш ретельне обстеження для встановлення точного діагнозу і призначення відповідного лікування. Оскільки, деякі захворювання печінки можуть закінчитися летальним результатом, лікарі рекомендують відповідально поставитись до визначення точного діагнозу, а не займатися самолікуванням, яке дуже часто не тільки виявляється неефективним, а також провокує додаткові проблеми.