Що таке дисбактеріоз?

Таке слово, як дисбактеріоз, яке іноді ще можна замінити синонімом «дисбіоз», часто зустрічається, як діагноз, причому, як у дорослих, так і у дітей. Вся ця термінологія, в перекладі означає «неполадки» або «розлад».

14390В одному випадку це відноситься тільки до бактерій, а в іншому — стосується мікрофлори кишечника. Багато лікарів, дисбактеріоз, за окреме захворювання не вважають, а стверджують що це тільки наслідок, якоїсь іншої недуги. Хоча дисбактеріоз, сміливо можна визначати в конкретне захворювання, яке може бути саме по собі — окремо. Так як цей діагноз, має цілком певні симптоми і явні клінічні підтвердження, ну і само собою зрозуміле, свою схему лікування. Дисбактеріоз, як термін, у вітчизняній класифікації хвороб, відсутній, але загрозу для здоров’я представляє серйозну і цілком реальну. Давайте розберемося, як уникнути цього діагнозу і наслідків.

У кишечнику живе дуже багато різних колон бактерій, і це аж ніяк не означає, що під визначення «бактерії» потрапляють хвороботворні мікроорганізми, як це часто сприймається людьми. Навпаки, це дуже важливі мікроорганізми, які сприяють виробленню вітамінів, а ті у свою чергу, працюють на поліпшення гормонального фону, імунітету і безлічі функцій організму. Всі ці «помічники» називаються біфідобактеріями, і вони займають значну частину мікрофлори кишечника, це приблизно 95%, інша частка перепадає лактобактеріям, які також корисні і їх близько 4%. Ну а той 1% бактерій, який залишився, це кишкова паличка, гриби і найпростіші, саме ці «мешканці» кишечника становлять загрозу. Якщо співвідношення всіх бактерій в кишечнику дотримано в правильному складі, то небезпеки немає, але якщо відбувається хоч найменший дисбаланс, то це початок розвитку симптомів дисбактеріозу.

Дисбаланс всіх мікроорганізмів, це причина того, що з якихось причин, корисні бактерії втратили свою силу. Вони гинуть, а на їх місце стають хвороботворні бактерії. Приводом може послужити будь-яке запалення або хронічне порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Запалення ясен, слизової губ, зубів, язика, носоглотки, часті простудні захворювання, хвороби шлунка — це тільки мала дещиця тих причин, чому розвивається дисбактеріоз. Якщо буде призначена неправильна терапія або взагалі самолікування, то це тільки погіршить ситуацію, тим самим спровокує той самий дисбактеріоз.