Що робити з жировиком: видалити чи залишити?

Досить поширеним в наш час вважається такий вид доброякісного утворення, як ліпома. Багато людей, які  знайомі з цією проблемою — в просторіччі її називають «жировиком», адже основою пухлини стають саме жирові клітини, що розростаються. Сьогодні видалення жировика є нескладною і абсолютно безболісною процедурою, за умови, що пацієнт звернеться до досвідчених фахівців.

1-min (1)Особливості доброякісного утворення

Ліпоми можуть розташовуватися в будь-якому місці жирової тканини і бути не більшими, ніж горошинка, хоча часто з часом вони мають схильність до розростання. За зовнішніми ознаками жировик досить м’який на дотик, і схожий на рухомий вузол. До речі, якщо вас цікавить удаление жировиков в Киеве, то радимо звернутися в клініку Platinum Laser.

Важливою особливістю такої пухлини є розташування ліпоми в особливій капсулі. Тобто по суті жировик не буде поєднаним з сусідніми тканинами, і не проросте в них, подібно іншим пухлин. А в міру зростання просто починає все більш інтенсивно тиснути на навколишні органи і тканини, поступово зрушуючи їх.

Оскільки зазвичай ліпома росте не інтенсивно, і не завдає явних незручностей, люди не йдуть до лікарів. Хоча в медичній практиці зустрічалися приклади, коли жировик ставав просто величезних розмірів.

Коли необхідна операція?

Часто пацієнти запитують у лікаря, наскільки терміново необхідно приймати рішення про оперативне втручання. Оптимальну тактику лікування і метод видалення ліпоми фахівець розробляє після детальної діагностики, знаючи точну картину захворювання і стан здоров’я пацієнта.

Хоча жировик не може прорости в сусідні органи, у міру зростання він відбирає у них місце. Таким чином, стискаючи здорові тканини, ліпома викликає різні порушення в їх функціонуванні.

Лікар може порадити скоріше зважитися на видалення утворення, якщо:

  • За останні кілька місяців вона помітно збільшилася;
  • Ліпома почала тиснути на нерви або органи;
  • Через розташування жировик часто пошкоджується (наприклад, одягом);
  • Знаходиться на видному місці і викликає психологічний дискомфорт.

Також особливу увагу лікарі приділяють пацієнтам з доброякісними пухлинами, якщо у їх близьких родичів були діагностовані будь-які онкологічні хвороби. Пам’ятайте, що тільки лікар з високою кваліфікацією визначить чи є утворення ліпомою, або це інша пухлина.