Що робити, якщо у дитини заболів живіт?

Кожна мама стикається з тим, що їй доводиться ставати лікарем для своєї дитини. Тому їй необхідно знати прості способи догляду за хворою дитиною і особливості поведінки до приходу лікаря.
narikanНа жаль, однією з найчастіших проблем у дітей є біль в животі.

Чому у дитини може боліти живіт?

Відповідей може бути дуже багато. Батьки повинні бути в курсі, що ряд хвороб в дитячому віці супроводжується саме таким симптомом. І навіть зовсім необов’язково, що є захворювання органів черевної порожнини. Діти скаржаться на болі в животі при грипі, отиті, пневмонії, ангіні. Дитячі інфекційні захворювання, такі як вітрянка, скарлатина, кір, «свинка» та інші, також можуть дати больові відчуття в животі. Поставити правильний діагноз і знайти причину цього болю у дитини буває дуже непросто. Тому не варто відразу відмовлятися від послуг фахівців. Не намагайтеся самі поставити діагноз. Якщо у дитини заболів живіт — слід викликати лікаря. Тільки він здатний визначити причину, необхідний режим, призначити лікування або викликати швидку допомогу в разі початку гострого захворювання.

Дії батьків до приходу лікаря багато в чому визначають подальший перебіг хвороби і успіх лікування. Головне завдання — не нашкодити хворій дитині невмілими діями.

При перших скаргах дитини на болі в животі, слід укласти хворого в ліжко, роздягнути так, щоб живіт залишався вільним від одягу. Треба заспокоїти малюка і розпитати, як і де саме болить.

Батьки повинні виміряти і записати температуру, відзначити хворобливі прояви: скарги на біль, наявність блювоти та її характер, коли останній раз був стілець, його якість і так далі. Ці відомості допоможуть лікарю в діагностиці.

До приходу лікаря не слід давати дитині ніяких ліків, тим більше антибіотиків і болезаспокійливих. Лікарські препарати можуть викликати тимчасове поліпшення самопочуття хворого і створити враження одужання. Але насправді хвороба причаїться, щоб пізніше спалахнути знову в більш важкій формі. Крім того, безконтрольний прийом медикаментів здатний привести до важкого лікарського отруєння.

Ні в якому разі не можна хворому класти теплу грілку на живіт. Тепло прискорює розвиток запального процесу в черевній порожнині, підсилює внутрішню кровотечу при закритих травмах живота.

Якщо у ребенка болит живот, то його не можна годувати до встановлення діагнозу. Можливо, знадобиться термінова операція. А присутність кишкового вмісту може викликати ускладнення. Якщо ж у дитини запальне захворювання печінки, нирок, жовчного міхура, харчове отруєння, їй деякий час буде потрібно щадна дієта. Зайві навантаження на кишечник небажані і навіть шкідливі.

Поїти хворого слід невеликими порціями, якомога частіше, особливо якщо є блювання, пронос, висока температура. Якщо температура вище 39 — слід вжити заходів.

Не менш важливою є емоційна підтримка дитини. Малюк відчуває себе погано і дуже потребує уваги і підтримки батьків. Тому постарайтеся приділити йому якомога більше уваги: Посидьте з ним поруч, почитайте або розкажіть казку, заспівайте пісеньку, тримайте за руку, можна прилягти поруч з малюком і обійняти його, щоб він відчував себе захищеним і знав, що йому обов’язково допоможуть полегшити біль. Постарайтеся забезпечити дитині тишу і спокій, щоб малюк зміг відпочити.

Найнеприємніше запитання для батьків — питання про госпіталізацію. Якщо лікар наполягає, батьки повинні перебороти свої страхи і зрозуміти — це необхідно! Перш за все для самої дитини. Дуже часто правильний діагноз можна поставити лише при всебічному обстеженні дитини — терміновий збір аналізів, рентгенівські знімки і так далі.

Є ситуації, коли госпіталізація строго необхідна. Гострий апендицит, кишкова непрохідність, перекрут або розрив кісти, закриті ушкодження органів черевної порожнини потребують негайного хірургічного втручання. Батьки, які відмовляються від госпіталізації, стають винуватцями важких ускладнень у своїх дітей, а іноді й їх загибелі.