Що робити, якщо у дитини алергія?

Забрудненість середовища, шкідливий вплив оточуючих нас речей з штучних матеріалів, вживання неякісних та ненатуральних продуктів — основні чинники, що призводять до того, що сьогодні кожна третя дитина страждає аллергією.

 

 

Деякі матусі помилково вважають, що найстрашніші прояви алергічної реакції — це шкірні висипання. І вони не просто помиляються, вважаючи, що алергія — досить невинне захворювання, а й піддають здоров’я і життя дитини небезпеці, применшуючи проблему. Сверблячка, почервоніння шкіри і алергічний нежить — це лише вершина айсберга. Насправді організм дитини на алергени може реагувати руйнуванням клітин різних органів і важкістю дихання. А наслідками запущеного захворювання можуть бути анафілактичний шок або набряк Квінке, що представляють серйозну загрозу для життя дитини.

sho-robiti--yaksho-u-ditini-alergiya

 

 

Але знизити ризик загрози розвитку захворювання і таких важких наслідків можна. Мало того, за твердженням більшості лікарів, легше попередити, ніж вилікувати алергічні захворювання. Якщо вплинути на екологічну ситуацію ви поодинці ніяк не зможете, то зробити своє житло безпечним для малюка і посилити контроль за його харчуванням вам під силу.

 

 

Ось кілька профілактичних рекомендацій для батьків, чиї діти схильні до алергічних реакцій.

 

 

Ретельно контролюйте харчування дитини. Звернувшись до алерголога, який зможе провести спеціальні проби на сприйняття організмом різних продуктів, ви зможете з’ясувати перелік тих, які протипоказані саме вашому малюкові, і виключити їх з його раціону. Не включайте в меню дитини їжу з консервантами, барвниками і різними Е, прагніть годувати її переважно стравами власного приготування, зі свіжих і безпечних продуктів. Йогурти і інші десерти ви також в силах приготувати самі, обмеживши вживання магазинних солодощів.

 

 

Дуже часті випадки алергії на пил у дітей. Тому вологе прибирання повинно проводитися щодня, щоб знизити ризик захворювання. У дитячій кімнаті, а при можливості — по всьому будинку встановіть іонізатори. Ці прилади не тільки зволожують повітря в житлі, а й усувають запахи в приміщенні, виконують функцію дезінфікаторів. Іонізатор повітря — відмінне рішення проблем з сухістю і забрудненістю повітря в квартирі. Ще одне рішення — придбати спеціальний очисник повітря для алергіків, хоча, в принципі, по функціональності він практично ідентичний іонізатору.

 

 

Вологе прибирання і установка приладів, що очищають повітря, безумовно, необхідні, але крім цього важливо мінімізувати кількість речей в будинку, що накопичують пил. В першу чергу, якщо дитина вже перейшола від стадії повзання до самостійної ходьбі, саме час прибрати з її кімнати килим, оскільки це самий лютий пилозбирач. Якщо переживаєте, що взимку дитині буде холодно сидіти на такій підлозі, відмінним рішенням може бути установка підлоги з підігрівом. Багато пилу накопичується також в м’яких іграшках, намагайтеся обмежити контакт дитини з ними, зберігайте їх в закритих місцях, періть не рідше ніж раз на місяць. Обмежте контакт дитини, схильної до алергії з тваринами. Діти дуже часто переростають це захворювання, і цілком можливо, що і у вашому випадку таке статися. Але поки дитина мала і її імунітет до кінця не сформований, контактів з тваринами їй слід уникати, оскільки це може спровокувати рецидив захворювання.

 

 

Ось кілька нескладних рекомендацій, які батькам слід взяти на замітку. Якщо чітко їх виконувати, плюс прислухатися до порад лікарів, цілком можливо звести ризик захворювання до самого мінімуму або прискорити одужання дитини, що страждає алергією.