Що робити, якщо малюка закачує в автомобілі?

Морська хвороба або кінетоз медичною мовою — досить часте явище у дітей, до його симптомів відносяться запаморочення, нудота і блювота. Найчастіше він буває від поїздок в автомобілях. Це не хвороба, а всього лише захисна реакція організму, в той період, коли вестибулярний апарат у малюка ще не звик справлятися із закачуванням. Років у десять прояв кінетозу у дітей вже проходить.

Якщо вашого малюка закачало, перш за все, не піддавайтеся паніці — переконайте дитину, що нічого страшного не сталося. Якщо є можливість, то автомобіль потрібно зупинити і вийти на свіже повітря, трохи постійте з малюком на вулиці або прогуляйтеся. Якщо немає можливості зупинитися — відкрийте вікно і попросіть дитину дихати глибоко і рідко.

936fdef757a44d6f2d90e445c26c16aa

Якщо дитину закачує в громадському транспорті, то потрібно постаратися обмежити такі поїздки, на автомобілі з такими дітьми їздити краще.

Є безліч медикаментозних засобів, але без поради лікаря їх не рекомендується застосовувати — у дитини може виникнути алергія на препарати, багато препаратів мають побічні дії — в будь-якому випадки необхідна порада лікаря або фармацевта, щоб підібрати дієвий засіб.

Добре при закачуванні допомагає імбир — сам корінь дитині навряд чи сподобається, а ось імбирне печиво, цукерки або чай з імбиром можуть стати прекрасною альтернативою.

Ромашкова або м’ятна ефірна олія також добре допомагають впоратися із закавуванням — капніть їх на носову хустку (зовсім трохи) і дайте понюхати малюкові.

Хорошим засобом є будь-які цитрусові (а також їх цедра) і зелене яблуко.

Не забувайте про те, що перед дорогою дитину необхідно правильно погодувати — варена риба, сир, йогурт, все те що добре засвоюється. У дорогу не беріть молоко і газовані напої. Візьміть з собою в поїздку поліетиленові пакети, вологі серветки або рушники. Відволікайте малюка будь-якими розмовами, казками від неприємних відчуттів, постарайтеся зробити так, щоб він заснув — це буде найкращим засобом від нездужання.