Що робити, якщо малюк не хоче спати у своєму ліжечку

Багато молодих мам, які годують маля грудьми, укладають його спати разом з собою. Дитина поступово звикає спати разом з батьками і не хоче спати в окремому ліжечку. Молоді батьки через свою недосвідченість часто затягують з привчанням малюка до свого спального місця. Тому, коли дитина підростає, вечірнє укладання перетворюється на справжній кошмар.

 

До трьох років дитина повинна знати, де знаходиться її ліжко, і відправлятися ввечері виключно в нього. Можна зробити виняток на період хвороби малюка, дозволивши поспати разом з батьками. Але після одужання дитина повинна повернутися на своє спальне місце. Але що ж робити батькам, діти яких всупереч усім переконанням відмовляються спати окремо.

 

Найкращим варіантом буде привчання до ліжечка у віці до восьми місяців. Малюк вже досить підріс і в стані змінювати позу самостійно. Дитина практично не їсть ночами і болі в животі її вже не турбують. Якщо малюк спить в окремій кімнаті, то можна на ніч залишати відкритими двері і не вимикати нічник, щоб на перший поклик малюка прийти до нього. Якщо в дитячому ліжечку, яке ви придбали для дитини, не передбачено механізму качалки для заколисування, можна скористатися досить простим способом, придбавши коліщатка для меблів і встановивши їх на ніжки ліжечка. Таким чином ви зможете робити м’які зворотно — поступальні рухи ліжечка, що є не менш ефективним засобом заколисування.

 

spat-otdelno-ot-mamy-336x187

Якщо не виходить відразу, необхідно запастися терпінням і наполегливістю, щоб через деякий час побачити малюка сплячим у своєму ліжечку. Дитина повинна завжди спати у своєму ліжку під час денного і нічного сну. Малюк повинен сприймати ліжко, як місце для сну, тому не рекомендується використовувати його в якості манежу для ігор.

 

Якщо дитина вже досить велика, то можна погратися з нею, показавши, що її улюблений ведмедик лягає в ліжечко спати і він нехай ляже поруч. Можна малюкові дати самостійно, якщо дозволяє вік, вибрати ліжко до душі. Можливо, з такого ліжка малюк і сам не захоче йти.

 

Щоб сон малюка в окремому ліжку був комфортним і дитина від нього не відмовлялася, необхідно приходити до неї  щоразу, коли вона кличе дорослих. Необхідно укладати дитину спати по режиму, щоб до наміченого часу вона вже спокійно лежала у ліжечку. Можна заспівати пісеньку або почитати казку, поки малюк не засне.

 

З активними дітьми можна серед дня проводити якомога більше рухливих ігор, влаштовувати далекі прогулянки. Це допоможе продуктивніше витрачати накопичену енергію, і малюк буде легше засинати ввечері. Можна влаштовувати прогулянки перед сном всією сім’єю, що добре позначається на психічному стані малюка, і він швидше засинає.

 

Малюка з народження краще заколисувати в ліжечку, а не використовувати коляску. Звична обстановка заспокоює дитину і вона швидше засинає. Звикнувши засинати на маминих руках або в колясці, малюк відчуває невпевненість, опинившись у великому ліжечку, та ще й в повній самоті.