Що робити, якщо дитина хропе?

Чи варто турбуватися, чуючи хропіння вашого малюка уві сні? Яка причина хропіння у дітей і як з нею боротися? Розглянемо ці питання докладніше.

4345435234231Що таке хропіння? Це досить таки неприємні звуки, що видаються уві сні. Уві сні відбувається звуження просвіту дихальних шляхів, тим самим збільшується швидкість проходження по ним вдихуваного повітря, що змушує піднебінний язичок сильніше коливатися. Хропіння виникає при вдиху, особливо коли дитина спить на спинці.

Існує багато причин виникнення хропіння у дітей. Самою основною причиною є захворювання носоглоткових мигдалин — аденоїди, які збільшені через запалення. До інших причин хропіння можна віднести наявність нежиті, як в гострих, так і в хронічних формах. Ожиріння дитини також може викликати хропіння. Дуже часто викликає хропіння порушення будови нижньої щелепи дитини.

Хропіння може з’явитися у малюка і в результаті утворення слизу в дихальних шляхах. Слиз ускладнює природне дихання, і як наслідок малюкові доводиться дихати сильніше і частіше. Повітря, яке проходить по дихальних шляхах натикається на перешкоди з слизу, що викликає утворення неприємного звуку. При появі слизових утворень слід закапати носик малюкові слабким сольовим розчином або полоскотати носик пір’їнкою для того, щоб ваш малюк чхнув. Зайвий слиз вийде і припиниться хропіння.

Крім перерахованого вище, незручна поза малюка в колясці або автокріслі може також викликати дитяче хропіння. Американські дослідники провели ряд експериментів, в ході яких було встановлено, що неправильна поза малюка в автокріслі є причиною кисневого голодування. За даними статистики, майже 20 відсотків новонароджених страждають симптомом кисневого голодування. Нестача кисню здатна здійснити негативний вплив на психічний і фізіологічний розвиток вашого малюка. Тому, почувши хропіння у вашого малюка, слід одразу ж вжити необхідних заходів для його усунення — змінити позу малюка в колясці або ж закапати або полоскотати носик.

Якщо перераховані вище методи не надають позитивних результатів, слід звернутися до лікаря для виявлення і усунення причини. При сильно збільшених аденоїдах, викликаних застудою, необхідно пройти курс лікування. При усуненні застуди хропіння проходить. При хронічній застуді слід вдатися до операції. У будь-якому випадку, курс лікування, аж до хірургічного втручання, повинен призначити виключно тільки дитячий лікар.