Що робити, якщо дитина не хоче їсти?

Іноді мамам доводиться стикатися з такою проблемою, як втрата апетиту у дитини. Навіть найулюбленіші страви дитини, їй не в радість. Дуже часто це буває в період одужання малюка після тривалої хвороби. Годування дитини насильно в цей момент не вирішить проблему, а тільки зіпсує настрій мамі і малюкові. Потрібно набратися терпіння.

Дитина відмовляється від конкретного продукту або страви — запропонуйте їй на вибір кілька інших. Якщо, відмовляється їсти взагалі — не тисніть на неї, краще займіть якоюсь грою, її улюбленою книжкою або іграшкою. Вона в будь-якому випадку зголодніє і захоче їсти, але це станеться вже без капризів і сліз.

ditina-pogano-yist_251

Коли апетит пропадає у малюка в період його одужання — вам на допомогу прийде ваша вигадка і фантазія. Перетворіть звичайний прийом їжі в маленьке свято. Постеліть на стіл яскраву скатертину, приготуйте веселий посуд. І обов’язково залучіть до підготовки свята малюка. Часу на капризи вже не буде — він буде поглинений процесом допомоги мамі. Якщо вдома у вас немає ніяких прикрас (прапорці, паперові гірлянди і тому подібне) зробіть їх разом з дитиною. Адже всі пам’ятають, як вирізати зірочки, квіточки і гірлянди, а кольоровий папір, клей і нитки в будинку напевно знайдуться. Приготовлені прикраси повісьте над обіднім столом — нехай буде відчуття свята.

Виберіть прості кулінарні рецепти, в приготуванні яких зможе взяти участь малюк. Наприклад, можна приготувати різнобарвне картопляне пюре. Додати в одну порцію морквину, в іншу буряк, а в третю шпинат. А малюкові можна довірити змішувати компоненти (тільки щоб не були гарячими) для різнобарвного пюре. З половинок відварених яєць приготуйте їжачка, зайчика, грибок, дитина може допомогти вам в оформленні. Неважливо, який рецепт ви виберете для маленького буденного свята — головне, щоб він був простий і нескладний у приготуванні, і щоб його можна було прикрасити разом з малюком. Після виконаної роботи до малюка обов’язково прийде апетит.