Що робити, якщо дитина не любить своє ім’я?

Напевно, будь-яка людина, яка вже має дитину, зможе згадати, як важко було підібрати їй ім’я. У тата одна думка, мамі більше подобається інше ім’я, а рідня так взагалі радить дати дитині ім’я на честь представників старшого покоління. Вічні проблеми вибору, читання всіляких розшифровок, пошук нестандартних імен… Логічним підсумком стає вибір красивого імені, яке добре поєднується з іменем по батькові або має особливе значення в сімейному колі.

198907.p (1)Однак, як тільки дитина дорослішає, вона починає соромитися власного імені. Це легко визначається, коли малюк відмовляється на нього відгукуватися. Деякі діти навіть просять назвати їх по-іншому. І як бути в цій ситуації? Як батьки повинні поставитися до цього?

Подивившись черговий мультфільм або прослухавши захоплюючу казку, дитина просить батьків називати її ім’ям улюбленого героя. Часто такі прохання малюка про те, щоб його називали ім’ям улюбленого героя, пов’язані з бажанням приміряти його роль. Проявом цього прагнення виявляться копіювання дитиною фраз мультиплікаційного героя, а також повторення його фірмової жестикуляції. А ось ще один приклад. До мами прийшла подруга з привабливою зовнішністю, модною зачіскою, в яскравому вбранні та з шикарною голлівудською посмішкою на обличчі. Існує ймовірність, що маленька дочка захоче, щоб її звали ім’ям цієї тітки.

Практично всі діти, граючи разом, вибирають собі інші імена, приміряючи тим самим до своєї персони ролі інших особистостей. Якщо дитина спокійно відгукується на власне реальне ім’я, то приводів для занепокоєння бути не повинно. Вважається, що застосування інших імен благотворно позначається на дитячій фантазії і її розвитку. В основному через деякий нетривалий відрізок часу дитина, як правило, вже не пам’ятає, що іменувала себе іншим ім’ям. Буває так, що воно встигає набриднути і малюк перестає себе ним називати.

Однак бувають ситуації, коли бажання привласнити собі чуже ім’я абсолютно не має зв’язку зі звичайною грою. Дитина стверджує, що незадоволена власним ім’ям. Вона говорить про це прямо і наполегливо просить і навіть вимагає називати її по-іншому. Деякі діти в прагненні здійснити свої бажання можуть спеціально не робити щось до тих пір, поки її не будуть величати саме так, як вона того хоче. У подібних ситуаціях батьки повинні розібратися і визначити основну причину відмови дитини від свого імені.