Що робити, якщо дитина лається матом?

Діти у віці 4-5 років знаходяться в постійному процесі осягнення всього нового і необхідного для розуміння світу і життя. Але, як правило, в цей же період вони можуть «збагатиться» не зовсім тим, що було б для них бажаним. А саме, мова піде про лайливі і нецензурні вирази.

 

 

І ось, наприклад, втомлена від прибирання і приготування обіду мама, чує дивні непритаманні для її дитини слова — матюки. Перше, що робить матуся, кидається випитувати дитини про те, де він це почув. Але, повірте, сенсу в цьому ніякого. Яка тепер уже різниця? Ну почув, запам’ятав … А ось, що з цим вдіяти — питання дуже важливк. Перш за все, батьків повинна хвилювати подальша поведінка чада, щоб такі вирази не стали для нього буденністю.

rebenok

 

 

Для початку батьки повинні приділяти увагу розвитку дитини не тільки в галузі культури мови, а й в інших сферах. Якщо дитина стала говорити лайливими і нецензурними виразами, то варто загострити її увагу на тому, що близькі для неї люди так не розмовляють і її поведінка неправильна. Але, ні в якому разі не потрібно забороняти, лаятися і тиснути на дитину. Пам’ятайте про «заборонений плід»! Потрібно просто пояснити, провести паралелі, сказати, що робити так неправильно і суспільство цього не сприймає і, що, навпаки, дитина теж повинна робити зауваження товаришам, які її цьому навчили. Непогано діє і методика обігравання ситуації. Малюкові можна піднести приклад як вигаданої казкової історії про те, як погані слова шкодять тому, хто їх промовляє. Після розповіді потрібно обов’язково поговорити з дитиною і посприяти тому, щоб вона зробила правильні висновки. Малюкові буде цікава і казка, і те, що йому приділили увагу, і можливість висловити свою думку.