Що робити, якщо дитина кусається?

Напевно, всі мами стикалися з проблемою, коли їхній малюк починає кусатися. Ця проблема може проявитися в будь-якому віці і з різних причин. Тому заходи теж слід приймати різні, в першу чергу в залежності від віку.

rebenok-kusaetsya-v-detskom-saduКусаються немовлята

Це перший період, коли дитина може почати кусатися. Найпоширеніша причина — ріжуться зубки, і малюк намагається почухати ясна, покусуючи мамині груди. Ні в якому разі не можна бити малюка по губках, адже він не зрозуміє, чому мама так робить, і може злякатися і більше не брати груди. Віднімати груди, коли дитина починає кусатися, теж не вихід, вона знову ж таки може злякатися, хоча багато мам саме так і роблять. Але вихід все ж таки є: коли ваша дитина починає кусатися, засуньте груди глибше в рот, вкусити у малюка вже не вийде, і він почне смоктати.

Буває, коли немовлята у віці з 8 місяців і до року (коли вони починають активно рухатися) кусаються заради забави. Дайте зрозуміти дитині, що вам не подобається ця гра.

Спробуйте частіше мазати малюкові ясна спеціальним гелем, перед годуванням, а під час ігрової діяльності давайте погризти улюблену іграшку. Слідкуйте, щоб у дитини не відбулася звичка кусатися.

Кусаються діти від півтора року і старше

У цьому віці на появу цієї звички впливають різні чинники. Діти, кусаючи інших, можуть проявляти подібним чином свою злобу, наприклад, якщо дитина не поділила іграшку з іншими дітьми, або якщо батьки приділяють їй мало уваги. Ні в якому разі не бийте малюка за це. Рукоприкладство, навіть у формі покарання, ні до чого доброго не приведе, швидше навпаки. Поясніть дитині, що це робити погано, і обов’язково поясніть чому. Постарайтеся не просто відучити малюка кусатися, а з’ясувати причину виникнення цієї звички, від цього залежить вирішення проблеми.

Якщо дитина починає кусатися під час ігор, не варто їй це дозволяти, це може стати звичкою, і кусатися малюк почне сильніше, ніж раніше. Відмовтеся відразу від подібної гри, мотивуючи це тим, що вам боляче або неприємно. Не кусайте дитини у відповідь. Хоч в деяких випадках це допомагає, в інших випадках може призвести до агресії.

Бувають випадки, коли дитина кусається тому, що це приносить їй задоволення. Це може бути пов’язано з психічними відхиленнями. Відведіть малюка до дитячого психолога, він зможе допомогти вашій дитині.

Якщо ваш малюк приходить з дитячого садка покусаний, перш ніж бігти розбиратися, дізнайтеся, може це ваша дитина спровокувала іншого малюка. Але все одно обов’язково поінформуйте вихователя і батьків кривдника, щоб вони обрали якісь заходи по запобіганню цієї поведінки.

Всі діти тягнуть іграшки в рот, тому батькам варто подбати про безпеку малюка. Для цього купувати тільки якісні, екологічно чисті іграшки, які будуть безпечні для здоров’я дитини. Критеріям безпеки найкраще відповідають іграшки з дерева. Іграшки з дерева представлені у великому асортименті, які можна підібрати для будь-якого віку. Вибираючи іграшку зверніть увагу на ціну (дешеві якісними не бувають), на запах, гучність, на наявність дрібних деталей і на міцність.