Що робити, якщо близька людина знаходиться в стані депресії?

how-to-helpЩо потрібно робити і чого не можна роботи, якщо близька людина страждає від депресії? Як підтримати? Що сказати? Адже допомога буває різною і тут головне не нашкодити.

Що ж робити не варто?

Не потрібно говорити про те, що переживання — дрібниці, що це все не має значення і є такі люди, яким може бути ще гірше. Такими словами підбадьорити неможливо.

Не потрібно активно радити, що від життя потрібно отримувати радість. Справа в тому, що людина може і сама цього хотіти, але в даний момент не може. Подібними порадами годі й полегшити стан, а навпаки посилити його.

Самостійно шукати причини депресії, радити щось. Найкращим порадою буде звернутися до фахівця.

Говорити про те, що можна було зробити. Поради після того, як щось трапилося, вже не допоможуть, а навпаки можуть посилити депресію. Говорити про те, що у трагедії є вина самої людини, теж не слід.

Сперечатися, дискутувати, нав’язувати свою думку також не потрібно. Близка людина може тільки відсторонитися і відчувати нерозуміння.

А що ж необхідно зробити?

Просто розмовляти і вислуховувати. Дати людині зрозуміти, що вона н еодна. Якщо не виникає почуття протесту, то можна обійняти, погладити або взяти за руку.

Довіряти. Те, що говорить людина — це її реальність. І все відбувається саме так, як їй здається, а не навпаки.

Приймати почуття і переживання. Будь-яка людина має право на почуття, які б вони не були. Немає поганих почуттів і навіть, якщо є злість на того, хто загинув або пішов це теж нормально. Якщо пішла з життя близька людина, то необхідно досить великий час на прийняття навіть одного цього факту. Тут вже нічого і не змінити.

Спілкуватися з тим, хто перебуває в депресивному стані вкрай важко і часом у співрозмовника це може віднімати сили і вимотувати. Тому важливо не забувати про себе і підтримувати власні сили.

Якщо дбати, то не нав’язливо. Можна також залучити друзів і приятелів. Скласти графік хто і в який час буде перебувати поруч.

Не квапити знайти вихід з кризи, але такі спроби заохочувати. Звертати уваги на ті симптоми, які можуть загрожувати життю.

Періодично дізнаватися, що можна зробити для людини. Якщо ж вона не може визначитися чи не знає, то можна запропонувати кілька власних варіантів. Найголовніше, що увагу потрібно проявляти, але ненав’язливо.

Важливо пам’ятати, що депресія — це захворювання, а не просто поганий настрій. Причини, через які вона виникла, можуть бути комплексними, а не одне якесь важке переживання. Можливо, якісь події або почуття по краплині збиралися, що і викликало в підсумку депресію. І якщо є симптоми, але що їх викликало незрозуміло, це не означає що немає самої депресії. Це означає, що причини її неясні.