Що робити, щоб висипатися?

Правильний і здоровий сон є запорукою людського здоров’я і високої інтелектуальної та фізичної активності протягом усього дня. Недолік сну може призвести до серйозних наслідків: до перевтоми, зниження імунітету, різних психічних захворювань. Лікарі стверджують, що людина в добу повинна спати близько 7-8 годин. Але дуже часто не виходить стільки часу віддавати на сон. І що ж робити в такій ситуації? Як виспатися за таких обставин?

CHto-delat-chtobyi-vyispatsyaКілька порад, які допоможуть вам висипатися

Природно, що в першу чергу людина повинна подбати про комфортне місце для сну. Ліжко має бути просторим і зручним. Для цього необхідно придбати хороший матрац.

Як тільки спальне місце буде готове, візьміть до уваги декілька порад:

1. Контролюйте сон за допомогою світла. Коли встаєте вранці, включайте яскраве світло, а ввечері, навпаки, — приглушуйте. Під час сну бажано взагалі вимикати всі джерела штучного освітлення. Так ви зможете міцно спати і вранці відчувати себе набагато бадьоріше.

2. Намагайтеся уникати роботи в нічну зміну. Працювати в ніч набагато важче, крім того постійно працюючи ночами ви ризикуєте зіпсувати своє здоров’я. Організм людини налаштований так, щоб вдень трудитися, а вночі відпочивати і набиратися сил.

3. Не працюйте всю ніч. Якщо у вас просто немає вибору і доводитися працювати ночами, то пам’ятайте, що закінчувати роботу можна не пізніше 4 -ої години ночі. До цього моменту організм уже сильно втомиться і йому буде потрібно хоча б двогодинний сон. Якщо ви будете засиджуватися за справами довше цього часу, то ваша продуктивність почне падати до мінімуму: знизиться швидкість реакції і координації.

4. Не вживайтн спиртне перед сном. Спиртне допоможе вам заснути, але пам’ятайте, що воно може збити вам цикл сну, в результаті чого буде спати погано і неспокійно. Якщо ж так вийшло, що на торжестві ви випили келих вина, то перед сном випийте кілька склянок води — так ви уникнете зневоднення і робота вашого шлунка не буде вам заважати спати.

Сон — це головний елемент людського життя. Без нього ми не зможемо плідно працювати, тому намагайтеся висипатися.