Що приготувати для дитячої спальні?

Часто діти не люблять лягати спати. Причини зможуть бути різними — небажання розлучатися з батьками на час нічного відпочинку, кидати свої заняття, неприйняття спальної кімнати, порушення, що стосуються нервової системи. Щоб сон був повноцінним, а вкладання в ліжко приносило лише задоволення, варто привернути увагу малюка улюбленими дрібницями.

картинка-5Спальний куточок

Дитяча кімната зазвичай складається з декількох зон. Важливо, щоб спальна і ігрова були відокремлені хоча б кольоровою гамою, в ідеалі — ширмою. Ніжні відтінки, незвичайне освітлення з використанням дитячих світильників, оформлення стін і меблів стануть причиною, по якій дитина із задоволенням піде відпочивати.

Продумати потрібно все до дрібниць, включаючи постільну білизну. На даний час ви можете знайти найрізноманітніші забарвлення. Улюблений мультиплікаційний герой, квіточки, звірі або зірки — головне, щоб візерунок був улюбленим і приносив радість. Те ж саме стосується піжами.

Іграшка — обов’язковий атрибут, це друг, який вбереже від темряви і того, хто живе під ліжком. Він послухає казки мами чи тата, стане затишною підпорою для руки, приємний на дотик заспокоїть, якщо малюк схвильований або напружений. Найчастіше це м’яка іграшка, але якщо вибір припав на машинку чи ляльку, варто погодитися. Головне — вибір дитини.

Комфорт

Якщо дитині незручно лежати в ліжку, не варто звинувачувати її в небажанні заснути. Необхідно перевірити:

 

  • розміри ліжка, чи не виріс малюк з нього;
  • чи немає в ліжку складок, рубців на постільній білизні, чи не потрапили туди сторонні предмети;
  • чи достатньо вільний одяг, одягнений на ніч;
  • освітлення, занадто яскраве або зі зламаною лампою буде дратувати;
  • чи немає шуму, який чути в дитячій.

Крім того, мають значення запахи, тому перед сном необхідно на 5-15 хвилин відкрити вікно і провітрити приміщення. Якщо з якої-небудь причини такої можливості немає, не можна використовувати освіжувачі повітря і ароматичні олії до віку 6 років. Вони шкідливі для незрілої дихальної системи. Зате можна використовувати паличку ванілі, кориці або чашку зеленого чаю, шкірку мандарина. Ці запахи добре очищають повітря кімнати.

Безпека

Всі матеріали, використовувані при ремонті кімнати, пошитті нічного одягу, білизни, створенні меблів повинні бути безпечними і приємними на дотик. На тканинах не повинно бути гудзиків. Змійки сховані в складки тканини і не труться об шкіру, зав’язки не можуть заплутатися навколо ручок, ніжок або тим більше горла? Все це потрібно ретельно перевіряти.

Окремо слід оглянути меблі. Навіть у самих якісних меблях можуть з’явитися відколи.

Але найголовніше — батьківська любов. Малюк повинен відчувати, що його не поспішають залишити одного. З ним готові бути в будь-який час, коли він побажає. Просто зараз ніч, і він лягати спати, закутаний любов’ю, увагою в комфортній рідній спальні.