Що потрібно зробити, щоб дитина спала всю ніч?

Новонароджені малюки просто не вміють розрізняти нічний і денний час, тому засинають і прокидаються протягом доби. Але як тільки малюкові виповнюється кілька тижнів, щаслива і втомлена мама може приступати до навчання малюка правилам сну. Адже всі знають, що здоровий сон — запорука успішного розвитку дитини. Є кілька порад, які можуть при цьому допомогти.

kak-ulojit-spatОсвітлення в кімнаті

Почати потрібно з освітлення. При відсутності світла, людський мозок виробляє мелатонін, гормон сну. Потрібно поступово привчати малюка до того, що яскраве світло позначає денний час доби, а приглушене світло або його відсутність означає ніч, тобто час для сну. У цьому здорово допомагають спеціальні дитячі світильники і нічники, які можуть імітувати схід і захід сонця.

Дуже важливо класти дитину спати не тоді, коли вона вже заснула, а в той час, коли вона сонна. Не потрібно чекати, поки малюк засне прямо у Вас на руках. Коли Ви бачите, що дитина стає менш активною, і прийшов час спати, перекладіть її в ліжечко. Таким чином малюк поступово буде звикати до того, що засинати він повинен в ліжечку.

Коли малюк заснув, потрібно розслабитися і насолодитися довгоочікуваною тишею, а не бігти до дитини кожен раз, коли вона видає будь-який звук. Якщо Ви, почувши найменший шурхіт, вже мчите до ліжечка, то отримаєте назад протилежний результат. Від цього дитина буде прокидатися тільки частіше. Дуже важливо почекати кілька хвилин і дати дитині можливість заснути знову.

Намагайтеся не дивитися дитині в очі. Багато дітей сприймають прямий зоровий контакт як сигнал того, що настав час гратися. Тому якщо малюк прокинувся вночі, не дивлячись йому в очі, просто заспівайте улюблену пісеньку тихим, заспокійливим голосом і злегка доторкніться до нього.

Годування

Якщо малюк погано спить вночі, можна також спробувати годувати його трохи пізніше. Рекомендований час — це час між 10 і 12 годинами ночі. Навіть якщо малюк заснув раніше, можна злегка підняти його і погодувати, що збільшує ймовірність того, що він не прокинеться майже до ранку. Головне не будити його зовсім, нехай дитина залишається сонною. Так малюк, підкріпившись, продовжить спати. Якщо малюк харчується сумішшю, краще завжди тримати під рукою воду необхідної температури на випадок, якщо вночі дитина прокинеться. Спеціальні дитячі чайники можуть нагрівати воду за кілька секунд.

Найголовніше при цьому розуміти, що малюк повинен бути готовий до таких тренувань. Як правило, ця техніка застосовується для дітей старше 4-х місяців. Саме з цього віку малюк починає швидко засвоювати те, чому Ви хочете його навчити. Однак, якщо почати раніше, то в майбутньому дитина буде швидше і з більшою готовністю сприймати дані методи.