Що потрібно знати про воші?

Коли у волоссі дитини заводяться воші, батьки зазвичай впадають в паніку. Вони бояться соціальної ізоляції малюка, адже оточуючі  часто пов’язують це з поганою гігієною і маргінальним способом життя сім’ї. Але це від невігластва — на ділі все йде не так страшно. Перевіримо найпоширеніші міфи.

2be116197cb5d18b13ca0a429cd32902-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_698Xh_465Воші — від бруду

Неправда, що паразити заводяться у тих, хто не миється. Це відноситься лише до платтяних вошей — вони дійсно заводяться на одязі, який довго не міняють. Що стосується головних вошей, то вони запросто передаються від людини до людини, причому чиста шкіра для них є кращим варіантом — її легше прокусити. А на чистому волоссі паразитам легше закріпити своє крихітне потомство.

Воші вміють стрибати і літати

На відміну від бліх, воші стрибати не вміють. У них досить масивне тільце і лапки, які нездатні до стрибків. І літати вони теж не вміють — у них немає крил. Але вони можуть при необхідності швидко переповзти з одного «господаря» на іншого — швидкість марш-кидка складає до 15 см за 20 секунд.

Основний спосіб підхопити вошей — безпосередній контакт «голова до голови». Личинки паразитів також можуть залишатися на шпильках, гребінцях, на головних уборах, рушниках та інших предметах, які торкаються волосся. Для успішного позбавлення від вошей треба припинити користуватися чужими речами навіть всередині однієї сім’ї і придбати за даним посиланням https://apteka-ds.com.ua/catalog/protyparazytarni-preparaty засіб від вошей.

Домашні тварини — переносники паразитів

І так, і ні. Воші бувають різні, і вони атакують різних теплокровних — у людей і у тварин паразити свої. Більше того, навіть у кішок і собак вони різні. Переплутавши власника, воші довго не живуть — їм не вистачає їжі.

Воша — не міль, і запахів не боїться

Ще як боїться! Воші керуються у своєму житті нюхом — так вони шукають партнерів для спаровування і потенційну їжу. Тому різкий запах здатний відлякати паразита. Для профілактики використовуйте цитрусові ароматизатори або наповніть будинок пахощами чайного дерева, м’яти або лаванди. І, звичайно, раз на місяць не забувайте робити генеральне прибирання.

Воші — дитяча хвороба

Ні. Паразитам абсолютно все одно, скільки років їх жертві. Головне — наявність волосяного покриву, щоб відчувати себе в безпеці. У дитячих колективах воші поширені через велику кількість учасників і через те, що у дітей немає особливих бар’єрів у спілкуванні один з одним: малюки охоче приміряють шапочки, шпильки один одного під час гри, обмінюються пухнастими іграшками, часто обіймаються і всіляко контактують. Якщо в однієї дитині з групи з’являться воші, то вже через пару днів паразити можуть з’явитися й у інших. Пройти профілактичні процедури доведеться всім членам їх сімей, незалежно від віку.

Доведеться збрити волосся

Зовсім ні! Цей варварський захід не застосовується вже давно. Потрібно тільки виконати два правила:

  • По-перше, потрібно провести генеральне прибирання — почистити паром килими, м’які меблі, матраци, подушки і ковдри, випрати при високій температурі або відправити в хімчистку одяг.
  • По-друге, доведеться влаштувати банний день для всієї сім’ї. Використовуйте спеціальний засіб від вошей і гнид, його можна придбати в аптеці. Після миття волосся потрібно добре прочесати густим жорстким гребенем — він йде в комплекті з спеціальним шампунем. Це необхідно, щоб вичесати мертвих паразитів та їх личинки. Одноразового застосування шампуню цілком достатньо, щоб розпрощатися з неприємністю Для профілактики гігієнічну процедуру повинні пройти всі члени сім’ї, незалежно від наявності симптомів.