Що потрібно знати про відновлення після інсульту?

Розвиток інсульту головного мозку відбувається через порушення мозкового кровопостачання, яке викликається крововиливом або ішемією. У 40% пацієнтів з таким діагнозом виникають неврологічні порушення різного ступеня тяжкості, тому їм потрібна термінова медична допомога і наступні відновлювальні заходи.

5cc3ed93c96705cc3ed93c96afВарто зазначити, що реабілітація після інсультів — це комплекс процедур медичного, психологічного, педагогічного, соціального характеру, що сприяють максимальному відновленню втрачених або порушених функцій.

Вибір медичного закладу

У близьких людей людини, яка перенесла інсульт, виникає проблема з вибором установи, де хворому забезпечать необхідний догляд і допоможуть відновити втрачені функції організму.

Спеціалізований реабілітаційний центр надає якісну спеціалізовану допомогу, спрямовану на відновлення у пацієнта:

 

  • рухових функцій;
  • когнітивних здібностей;
  • мовлення;
  • практичних навичок (пересування, догляд за собою);
  • поведінкових реакцій.

Фахівці клініки уважно вивчають кожен конкретний випадок, визначають ступінь пошкодження мозку, оцінюють загальний стан пацієнта, а потім розробляють індивідуальну відновну програму.

Реабілітаційні процедури

Основним методом реабілітації у пацієнтів з порушеннями рухів є лікувальна фізкультура (ЛФК), яка спрямована на повернення сили, необхідного обсягу рухів і навичок самообслуговування. ЛФК підкріплюють курсами масажу, фізіотерапевтичним і медикаментозним лікуванням.

Ефективною практикою, що дозволяє відновити рухову функцію, є локомоторна терапія. Вона виконується за допомогою тренажера-робота, «нагадує» тілу, як йому потрібно рухатися. Локомоторна терапія використовується для відновлення ходьби та повного відновлення рухової функції рук.

Для відновлення функції мовлення з пацієнтом займається логопед або нейропсихолог.

Важливою складовою реабілітації є заняття з психологами, які надають ефективну допомогу хворим в соціальній адаптації. Вони також допомагають пацієнтам та їх близьким впоратися з депресивним станом і з емоційними розладами.

Щоб після інсульту відновлення хворого було повним і швидким, до реабілітації потрібно приступати якомога раніше.