Що потрібно знати про катаракту?

Катаракта — це помутніння у нормі прозорого кришталика. Хвороба розвивається повільно і не викликає особливих скарг. Рано чи пізно настає зниження гостроти зору, виникають труднощі з читанням, водінням автомобіля, особливо в темний час доби. На перших порах підбір окулярів і яскраве світло виправляє ситуацію. Операція при катаракті — єдина можливість позбутися від недуги. На щастя, ця процедура є безпечною і ефективною для пацієнтів.

12_cataractНайбільш поширені симптоми — проблеми в темний час доби, світлочутливість, пелена перед очима, двоїння або відблиски. Спочатку помутніння зачіпає невелику частину поля зору. У міру розростання в патологічний процес залучаються всі волокна кришталика, істотно порушується світлопровідність. Промені не повністю потрапляють на сітківку, що й обумовлює клінічну картину.

При виникненні підозри на вищеописані ознаки необхідно відвідати офтальмолога. Ретельне обстеження допомагає поставити діагноз і визначитися з тактикою лікування. До причин розвитку патологічного процесу можна віднести тривалий прийом стероїдних гормонів, цукровий діабет, оперативні втручання на очному яблуці в анамнезі. Все це разом з віковими змінами і призводить до формування помутніння внутрішньоочної лінзи.

Зміни можуть торкатися центральної частини кришталика. Тоді хвороба маніфестує з короткозорістю, але в міру прогресування розвивається типова клінічна картина. Існує вроджений різновид захворювання, асоційований з внутрішньоматковою інфекцією або родовою травмою.

До факторів ризику відносять: похилий вік, надмірне перебування на яскравому сонці, куріння, ожиріння, високий артеріальний тиск, зловживання алкоголем і операції на офтальмологічній зоні.

Обстеження за допомогою щілинної лампи дозволяє лікарю візуалізувати під збільшенням всі структури передньої частини ока. Визначення гостроти також входить в стандартний план обстеження. Огляд сітківки необхідний для виключення ретинальної патології.

Вчасно виконана операція дозволяє пацієнтам назавжди позбутися від патології. Сучасні інтраокулярні лінзи сприяють додатковій корекції міопії або астигматизму. Хірургічне лікування пов’язане з малим ризиком ускладнень, що робить його вирішенням проблеми при описуваній недузі.