Що потрібно знати батькам про масаж для немовлят?

Масаж — це один з найпростіших і найдоступніших засобів для повноцінного розвитку дитини. Діти, яким роблять масаж, згідно з науковими дослідженнями, ростуть і розвиваються швидше. У підсумку вони міцніші і врівноважені. Якщо мова йде про масаж для немовлят, то в першу чергу акцент робиться на грудях і спині. Необхідно здійснювати легкі дотики.

baby body care caucasian cheerful child cute delicate delight doctor enjoy fun gentle good grip hand happy health healthcare healthy infant joy kid life lifestyle little lying massage massaging masseur masseuse medical medicine positive professional pure skin small smiling smooth soft tender tenderness tiny woman

Врахуйте, що неприпустимо масажувати голову дитини, так як в перші дні і місяці життя кістки черепа занадто піддатливі. Найкраще робити дитячий масаж в кінці дня, скажімо, перед купанням і сном. Процес підготовки до процедури виглядає приблизно наступним чином. У кімнаті має бути досить тепло, так як новонароджені вкрай чутливі до щонайменших перепадів температури. Якщо з цим проблем немає, то рухаємося далі. Постеліть що-небудь на зразок пелюшки, деякі батьки використовують рушник. У масажі можна застосовувати олію, але попередньо її доведеться підігріти. Найчастіше це мигдальна олія, олія виноградних кісточок або олія абрикосових кісточок. Фахівці відзначають, що ідеальною олією вважається органічна рідина.

З боку дорослим може здатися, що маленька дитина ніколи не втратить інтерес до пальчиків на ручках і ніжках. У міру масажу потрібно використовувати цей момент, тому обертайте крихітні суглоби вашого малюка по черзі. Насправді немовлята добре ставляться до пасивних вправ, так як розцінюють їх як своєрідну розвагу і гру. Батькам рекомендується скористатися цим, щоб належним чином опрацювати суглоби на руках і ногах.

Далі можна трохи зігнути коліно і слідом випрямити крихітну ніжку. Аналогічні маніпуляції робіть з другою ногою. Подібні вправи потрібно повторювати кілька разів. Якщо дитина реагує на них нормально, не вередує і не плаче, то можете сміливо втирати в дитячу ніжну шкіру поживну олію. Не забувайте, всі рухи легкі і ледь помітні, намагайтеся робити їх у вигляді звичайних погладжувань. В результаті малюк повинен заспокоїтися.