Що потрібно новонародженому малюку в перші місяці життя?

З народженням первістка в сім’ю приходить не тільки щастя, а й нерозуміння, часом, розгубленість від того, що молоді батьки просто не знають, що робити з малюком і що необхідно йому в першу чергу. Як малюк повинен харчуватися: на вимогу або по годинах? Скільки він повинен спати: стільки, скільки потрібно, згідно середньостатистичним даним, наведеними педіатрами, або ж «по-якомусь особливому розкладу»? Питань у новоспечених батьків дуже багато. Де взяти на них відповіді, якщо дільничний педіатр каже одне, батьки радять інше, а друзі, які вже встигли обзавестися потомством — дають зовсім інші поради?
mladenec_147636094241

Малюк в перший місяць життя звикає до нової обстановки. Батьки повинні уважно придивлятися до його «звичок», прислухатися до звуків. Певний режим дня сформується дуже скоро, але чи зручним він буде — це інше питання. Намагайтеся планувати дні так, щоб і малюк відпочивав, і ви справлялися зі справами, і на прогулянки час залишалося. Безумовно, до прогулянок необхідно бути підготовленими, особливо взимку, і мати весь необхідний одяг та аксесуари, це навіть не обговорюється.

Зовсім недавно малюк перебував у материнській утробі, йому було тісно, але затишно, а після народження він виявився в іншому світі. Якщо мама бере дитину на руки, то вона згадує свій попередній стан, коли їй було спокійно. Напевно, з цієї причини багато діток не бажають спати в своєму ліжечку, далеко від мами. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, то обов’язково підіть назустріч своєму малюку. Прийде час, коли дитина сама захоче спати окремо від вас.

Що стосується розвитку, то малюк готовий до навчання з кількох місяців життя. Не потрібно намагатися виростити «генія», слідувати новомодним методикам, для дитинки набагато важливішим є простий контакт з батьками. Співайте малюку пісеньки, показуйте яскраві іграшки, частіше беріть на руки.

Напевно, не варто говорити про необхідність таких речей, як дитяча ванночка, коляска і ліжечко, але потрібно поговорити про допоміжні пристрої, які багато батьків купують, коли чекають дитину. Наприклад, чи потрібно купувати балдахін в дитяче ліжечко? Справа виключно ваша. Потрібно сказати, що цей аксесуар буде захищати дитину від яскравого світла. Коли малюк почне вставати в ліжечку на ніжки, балдахін потрібно буде прибрати. Багато сучасних матусь носять дітей в рюкзаках- кенгуру. Не купуйте цей виріб заздалегідь, так як подобається він не всім. Спочатку придивіться до своєї дитини та її характеру, коли вона трохи підросте. Також не варто поспішати з придбанням пустушки, так як деякі дітки відразу відмовляються від неї.