Що потрібно їсти на сніданок?

Кому з нас не знайома народна мудрість: «Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові»? Однак цього простого правила ми дотримуємося далеко не завжди. Для багатьох з нас сніданок — це чашка чаю або кави з бутербродом. Але найчастіше, ми зовсім відмовляємо собі у сніданку, так як нам на це катастрофічно не вистачає часу.

oats+with+appleМи забуваємо, що сніданок є передвісником початку нового дня, служить таким своєрідним «кордоном» між повсякденними буднями і внутрішнім життям. Більшість з нас абсолютно не надають значення тому, як і що треба їсти на сніданок. А це є досить важливим фактором, як для нашого здоров’я, так і для настрою протягом усього дня. Нам просто необхідно «заправити» свій організм мікроелементами і живильними речовинами, перш ніж зробити кидок в бурхливий потік сучасного життя.

Відмовляючись від сніданку, ми позбавляємо себе необхідних поживних речовин, які досить складно заповнити протягом дня. Щоденний ранковий раціон в обов’язковому порядку повинен включати в себе насичені жири і білки. Всі насичені жири, особливо Омега-3, які містяться в деяких видах насіння і горіхів, вівсяних пластівцях, а також в рибі, скорочують небезпеку онкологічних і серцево-судинних захворювань, мають протизапальні властивості.

Доведено, що вживаючи в їжу продукти, збагачені насиченими жирами і протеїнами, відбувається стабілізація в крові рівня цукру, усувається депресія і перепади настрою та підвищена дратівливість. Якщо у сніданку містяться всі необхідні речовини, то на весь день заряд бадьорості вам забезпечений.

Сніданок є значною складовою нашого дня, однак знаючи, що потрібно їсти на сніданок, процес приготування сніданку не відніме у нас багато часу. На сніданок найкраще їсти тільки натуральну їжу. Це може бути хліб, фрукти і йогурти, яйця — все це необхідно для того, щоб почати новий день з користю для організму.

В першу чергу, перевагу слід віддати різним каш. Готувати їх слід з такого сорту круп, які містять велику кількість клітковини і зовсім небагато жиру. А для поліпшення смаку можна додати невелику кількість дрібно порізаних фруктів. При нестачі часу на кулінарні шедеври, прекрасним сніданком може стати несолодкий йогурт з додаванням фруктів і горіхів