Що означає психологічна консультація та для чого вона потрібна?

Багато людей вже готові морально піти до психолога, але на їхньому шляху стоїть ще багато не зовсім зрозумілих «але», які заважають зробити останній і дуже важливий крок. І перше, що стримує — це відсутність точного розуміння, що саме означає консультація психолога? Найвдаліший приклад, який точно пояснить систему роботи — це співбесіда.

shutterstock_1583666181Саме так приблизно і виглядає консультація. Така співбесіда, має на увазі під собою уважне ставлення до абсолютно будь-якого питання, навіть якщо самій людині, це може здаватися недоречним або не вартим уваги. Особливий підхід до всіх сумнівів і проблем. І найголовніше, це пошук правильного шляху до їх вирішення. Дуже часто люди не знають, як правильно починати розмову з таким фахівцем, і це може стати якимось бар’єром.

Тут важливо знати, що в більшості випадків кваліфікований приватний психотерапевт сам починає розмову. Він знає, як побудувати питання, щоб швидко почати з людиною бесіду. І дуже часто фахівці допомагають правильно сформулювати питання, яке ніяк не вдається самостійно зрозуміти. Проблема, яка вважається серйозною і потребує допомоги зі сторони — це будь-яка складне завдання, для якого ви не знаходите правильного вирішення. Немає критеріїв, градацій або показників складності, у кожної людини свої життєві обставини і організація нервової системи.

Єдиний критерій, це внутрішнє відчуття складності питання. Багато людей легковажно ставляться до даної професії і знаходять в колі свого спілкування, людей, які можуть щось порадити і підказати. Іноді, здається, що таких співрозмовників цілком достатньо. Однак потрібно точно розуміти різницю, між фахівцями в галузі психології та іншими людьми, які просто дають поради. Відрізняє психолога те, що він не дає ніяких порад, спираючись тільки на особистий досвід, тим самим не нав’язує чужу людині тактику і стратегію. Він знає всі психологічні закони, прораховує можливий розвиток ситуації, спрямовує і організовує взаємовідносини по індивідуальних відмінностях.