Що необхідно знати про імунну систему дитини

Дуже важливі функції в організмі людини виконує імунна система, яка захищає нас від мікробів, вірусів, а при білокрів’ї і раку від змінених клітин. Тому від імунітету залежить здоров’я всього організму.

 

Через погане харчування, різні хвороби, радіацію імунна система не може працювати на всю силу. Лікарі називають це «імунодефіцитом» і трапляється він нерідко. Згідно зі статистикою імунодефіцит трапляється в однієї людини з 600 людей. Більшість батьків часто вважають, що такий діагноз саме у їхньої дитини лише тому, що малюк часто хворіє. Але це не так. Імунітет малюка тільки починає формуватися і до імунодефіциту немає відношення. Наприклад, у дітей молодше п’яти років імунна система недостатньо справляється зі своїми обов’язками, організм малюка, зустрічаючись з новим вірусом або інфекцією починає хворіти, а далі в процесі цього, починають формуватися антитіла, які в подальшому будуть захищати його.

 

иммунитет

Але зустрічаються діти, у яких імунодефіцит явно не спостерігається, але досить слабкий імунітет. У таких дітей з самого раннього віку будуть спостерігатися кашель, нежить, хронічні ангіни, часті бронхіти та дуже часто запалення легенів. Такий малюк часто страждає болями в животі і здуттям, діареєю. Будь -яка ранка при слабкому імунітеті довго не загоюється, гноїться і залишає рубець на шкірі. В інших випадках можуть бути висипання у роті або на губах. Крім того слабка імунна система призводить до дратівливості і до алергії навіть на нормальні продукти.

 

Не можна недооцінювати важливість правильного харчування — від цього залежить здоров’я кожної дитини. Потрібно пам’ятати про те, що потрапляння в дитячий організм таких продуктів, як чіпси, сухарики, газовані напої, смажена і жирна їжі — руйнують його. Візьміть за правило читати склад на упаковці і звіряйте терміни придатності продуктів, вимагайте сертифікат на дитячі товари, які ви збираєтеся купувати дитині.

 

Існують звичайно спеціальні лікарські препарати, але краще зміцнювати імунну систему самими банальними способами: правильним харчуванням, заняттями спортом, загартовуванням, повноцінним сном. І звичайно регулярним оздоровленням. Батьки самі дуже мало уваги приділяють здоров’ю своєї дитини, а потім кажуть, що вона часто хворіє.