Що ми знаємо про сни?

Сни відносяться до розряду найменш досліджених явищ нашого мозку. І ставлення до них, відповідно, часто є дещо настороженим. Кажуть, що в Римській імперії деякі сни навіть виносилися на розгляд Сенату, так як в ті часи передбачали, що вони можуть бути посланнями богів. Уявіть собі, що заснувши, ви на ранок подасте свій сон на розгляд, наприклад, раді директорів великої компанії або в міську раду. А ось ще один цікавий факт. Існують записи багатьох знаменитих воєначальників, в яких згадується про вплив сновидінь на їхні рішення напередодні битв. А кількість полотен художників і креативних винаходів, що з’явилися внаслідок «продуктивних» ночей не перелічити.

Дійсно, про сни людство знає дуже мало. Ось лише кілька загальновідомих умовиводів, які, втім, також не доступні розумінню.

interesnye_fakty_son_01

Людині властиво забувати більшу частину снів, причому відсоток забутих снів складає близько 90%. Вже після декількох хвилин в процесі пробудження половина сну вже буде забута. І чим довше триває пробудження, тим більша частина сну стирається зі свідомості. Цікаво й те, що сни бачать навіть сліпі люди. У своїх снах вони бачать зображення. А ті люди, які вже народилися сліпими, бачать уві сні свої враження, які вони одержують від інших рецепторів. Сни сняться абсолютно всім, крім людей з важкими психічними розладами. Але не переживайте. У більшості випадків, коли ми думаємо, що сни нам не сняться, виявляється, що ми їх просто забули. Якщо ми бачимо уві сні людей, то це можуть бути тільки ті люди, яких ми знаємо. Існує невеликий відсоток людей, які не бачать кольорових снів. Дуже цікавий факт принесли науці дослідження, проведені в період з 1915 по 1950 рр. У цей період у більшості людей сни були чорно-білими. Істотно змінюватися ситуація почала в 60-і роки 20 століття. Ну, а про символізм і тлумаченні сновидінь написані цілі трактати, до змісту яких теж іноді непогано і прислухатися.