Що краще: дитячий садок чи рідна бабуся?

Багато батьків думають, як краще вчинити: віддати дитину в дитячий садок або довірити виховання бабусі. Такий вибір на перший погляд може здатися нескладним. Як тільки мама виходить на роботу після декретної відпустки, дуже часто вона залишає свою дитину бабусі чи дідусеві. Безумовно, це зручно, але є одне «але». Ті дітки, які ходили в садок, набагато швидше звикають до школи і відчувають себе там більш-менш комфортно. І цим словам є наукове підтвердження. Перед тим як прийняти рішення, слід якомога детальніше познайомитися з даним питанням.

 

 

На жаль, далеко не всі матері можуть дозволити собі дуже довго сидіти вдома, і, як наслідок, вони віддають дитину в дитячий сад, бабусям або просять друзів постежити за малюком. Які ж наслідки можуть бути?

 

 

detskiy-sad-ili-babushka-01(2)

В першу чергу слід сказати, що навіть сама часта відсутність матері здатна відобразитися на розвитоку дитини. Довіряти дитину друзям — це таки не найправильніше рішення, яке в деяких випадках може спричинити за собою серйозні проблеми. Якщо говорити про дитячий садок або няню, то це, безумовно, кращий варіант уникнути багатьох проблем, та й добре, коли за дитиною доглядають професіонали.

 

 

У тому випадку, якщо мати частково зайнята і лише на деякий нетривалий час залишає дитину на бабусю, немає нічого страшного. Малюк розвивається цілком нормально.

 

 

Ще не менш важливий момент — це те, що сам вихід матері на роботу до того, як малюку виповниться 18 місяців, сам по собі приносить шкоду.

 

 

Яких же негативних наслідків варто чекати, залишаючи дитину на бабусю або дідуся?

 

 

Можливо, ці люди самі не будуть в захваті від такої необхідності.

 
Вони не мають спеціальних знань, необхідних для виховання дітей.

 
Дідусі й бабусі іноді просто розриваються, особливо, якщо вони дбають і про малюків, і про молодих батьків, і про свої проблеми одночасно.

 
Тому, виходячи з вище згаданого, оптимальним варіантом буде поєднувати няню, дитячий сад і турботу родичів, друзів. Батьки взагалі проводять величезну кількість часу на роботі, так що на них сподіватися особливо не доводиться в цьому плані.

 

 

Вчені встановили тенденцію, що зараз дуже мало матерів, які б користувалися платними послугами ясел і нянь, принаймні до того, як дитині виконається два роки. Швидше за все, це безпосередньо пов’язано з високими цінами на послуги.