Що дозволено пити вагітним, а що ні?

Під час вагітності жінкам необхідно пити велику кількість рідини. Звичайна вода швидко набридає. Тут і починають з’являтися питання про те, що можна пити вагітним, а що ні. Які напої слід пити менше, а які тимчасово виключити з раціону.

740Чиста питна вода є найбезпечнішою рідиною. Дуже корисними є свіжі соки або напої на основі фруктів, можна пити трав’яні чаї, якщо компоненти, що містяться в них не протипоказані.

Що протипоказано пити під час вагітності?

Напої, що містять алкоголь. Існує думка, що алкоголь в невеликих дозах нешкідливий для вагітних, але дослідження доводять зворотне. Вживання під час вагітності напоїв, що містять алкоголь, може привести до утворення вроджених вад у малюка, а також до порушення формування його органів. Крім цього, алкоголь може стати причиною захворювань у дитини вже після народження.

Енергетичні напої. Кофеїн, який в них міститься впливає на нервову систему малюка. До того ж він може привести до тонусу матки. Таурин, який входить до складу енергетиків заважає клітинам підшлункової залози нормально функціонувати. Енергетичні напої погано діють на шлунково-кишковий тракт через вугільні кислоти, які в них містяться. Велика кількість глюкози в них може привести до звуження судин.

Газовані напої. Як і в енергетиках в їх складі є велика кількість вугільної кислоти і цукру. Фосфорна кислота, що міститься в газованих напоях, може стати причиною утворення в нирках і жовчному міхурі каменів.

Які напої варто обмежити у вживанні?

Під час вагітності слід обмежити вживання чаю і кави. Розчинну каву слід виключити з раціону повністю, так як в її складі містяться хімічні елементи.

Щоб знизити вміст кофеїну в чорному чаї, перед вживанням його краще розбавляти. У зеленому чаї кофеїну не менше, аніж в чорному, але зате в ньому більше корисних для організму мікроелементів.

Споживання какао теж слід обмежити. Воно може виступати в ролі сильного алергену. Крім цього, какао здатне вимивати кальцій з організму.

Ранній термін вагітності не обмежує вживання рідини і можна пити скільки хочеться. Коли ж настає третій триместр, то вживання рідини краще скоротити, щоб не було набряків.