Що їсти, щоб уникнути карієсу?

Красива посмішка — це здорові зуби, про які потрібно добре турбуватися. Регулярне чищення і візити до стоматолога — це ще не все. Щоб зберегти свої зуби міцними і стійкими до руйнування, ви повинні знати, які продукти потрібно їсти. Правильно збалансоване харчування зміцнює зуби, тому їжа повинна бути багата вітамінами та мінералами.

530bfda9c111bece840bcb548c48f98eПричин утворення карієсу на зубах кілька. Весь процес включає в себе прогресивну демінералізацію і розпад твердих тканин зуба. Згодом, карієс може привести до руйнувань, іншими словами, з’являться отвори у поверхні зуба. Звичайно, не забувайте чистити зуби.

Основним будівельним блоком кісток і зубів є кальцій в поєднанні з фосфором. Кальцій любить компанію вітаміну D, тому що завдяки йому він краще засвоюється організмом. Кальцій можна знайти в молоці та молочних продуктах, в насінні маку, соняшнику, горіхах, сухофруктах, бобових і зелених овочах. Чудове джерело фосфору — жовтий сир і вітамін D, зокрема, жирна риба.

Важливим компонентом побудови зубів є органічні кислоти фтору, які також підвищують стійкість емалі. Більшість з органічних кислот знаходиться у воді, в невеликих кількостях також присутні в чаї і у морській рибі.

Харчування також повинно бути наповнене фруктами і овочами, які багаті вітамінами А і С. Ці вітаміни мають бактерицидну дію, що зміцнює кровоносні судини, підвищує стійкість організму до інфекцій. Цікаво, що яблука і морква можуть природним чином очистити зуби від нальоту та осаду. Цілісні зерна забезпечують організм вітамінами групи В і залізом, які допомагають у підтримці здорових ясен. Магній є важливою складовою частиною кісток і зубів. Хліб із цільного зерна, макаронні вироби і коричневий рис корисні також, оскільки вміщують багато клітковини і поживних речовин.

Ви повинні обмежити в раціоні харчування солодощі і липкі продукти. Кислоти, що утворюються після прийому цих продуктів, не змиваються слиною і з плином часу можуть призвести до карієсу. Уникайте солодких напоїв і закусок між прийомами їжі або перед сном. Правильно збалансована дієта відіграє важливу роль в профілактиці карієсу і впливає на здоров’я зубів. Хоча сучасна стоматологія може виправити будь-які наслідки ваших помилок і упущень, профілактика краща, ніж лікування.