Щасливий шлюб — реальність

Як часто ми чуємо розповіді про молоді, такі щасливі у перші дні спільного життя сім’ї, які розпалися. Адже все так гарно починалося! Було велике світле почуття, і хіба хтось міг у ці моменти замислюватися про те, що є такі речі, як несхожість характерів і протилежність інтересів і, зрештою, просто побут. Але майже завжди настає такий момент, коли ти розумієш, що щось йде не так, ілюзії зникають, і настає реальність.

551e6905b6bf2_109139711_Happy_family__4_Ти починаєш помічати і розкидані шкарпетки, і неприбраний за собою посуд, і ще багато того, що ніяк не вписувалося в мрії про сімейний рай. Психологами помічено, що таке настає в середньому після року спільного життя. І навіть назву такого явища придумали: «Криза першого року спільного життя». Так, дійсно відносини між подружжям мають властивість змінюватися, заспокоюються почуття, романтика в багатьох моментах повсякденності стає безглуздою. Йде колишня пристрасність і емоції. І є два шляхи розвитку відносин – руйнування, образлива і гірка розлука, або перехід відносин на абсолютно новий рівень. Все залежить від вас самих, і якщо ти знаєш, що людина, яку ти вибрала для спільного життя, як і раніше дорога тобі і любима, починай працювати над створенням нових відносин, які стануть основою і запорукою вашої по-справжньому щасливої сім’ї.

Протягом спільного життя у будь-якої сімейної пари складається свій неповторний стиль відносин, який можна визначити як партнерство, як дружбу, або триваючу довгі роки закоханість. Але в будь-якому випадку потрібно пам’ятати про одне обов’язкове правило: не тримайте в собі негатив, причиною якого стали неполадки у ваших стосунках. Звичайно, не можна дозволяти собі і постійне з’ясування стосунків на підвищених тонах, але спокійно порозумітися потрібно обов’язково. Це допоможе зняти тягар з душі і знайти спільний вихід із, здавалося б, безвихідної ситуації. А вихід може бути зовсім нескладними – всього лише поділитися своїми турботами і переживаннями з приводу роботи або фінансових труднощів, допомогти один одному впоратися з труднощами, викликаними нездужанням або народженням дитини. Це, звичайно найпростіші приклади, але бувають випадки, коли причина чвар в нас самих. Це і неготовність до повної відвертості з чоловіком через невпевненість, що тебе неправильно зрозуміють, і викликані цим недомовки, і, як наслідок, його недовіра. Це і недостатня увага, що приділяється один одному, часто є причиною подружньої зради.

Що ж робити, як допомогти самим собі не втратити любов, зберегти сім’ю і все те, що колись ви пов’язували з цим священним словом? Для початку, звільніть як можна більше часу одне для одного – перестаньте затримуватися допізна на роботі, розв’яжіть собі руки за допомогою послуг няні або домробітниці. Цілком можливо, що навіть цього вже буде достатньо, щоб справи пішли на лад.

Але все-таки не нехтуйте такими порадами:

— з’ясовуйте стосунки, тільки коли ви спокійні;

— уникайте будь-якої критики на адресу чоловіка;

— ніколи не перебивайте один одного;

— намагайтеся частіше висловлювати свою доброзичливість і увагу по відношенню до чоловіка;

— вмійте визнавати свої помилки і пробачати.

Ніколи не забувай, що щасливий шлюб – це щоденна праця, складові якої – терпіння, і, звичайно, любов, в тому числі і до себе самої.