Самопочуття жінки і ключові зміни на 31 тижні вагітності

На 31 тижні вагітності відбувається безліч значущих змін в самопочутті і стані як мами, так і майбутньої дитини. Плід розвивається буквально не по днях, а по годинах. Дитина активно росте і накопичує м’язову масу. Через це майбутня мама починає втомлюватися набагато швидше і частіше.

zhenshina-na-32-nedele-beremennosti

На 31 тижні у вагітних жінок нерідко з’являється задишка. Через те щоб вага плода дуже швидко збільшується, майбутній мамі може стати важко дихати. Це обумовлено тим, що повітря потрапляє в легені в недостатній кількості. У зв’язку з цим таке явище, як задишка, зовсім не рідкість. Ризик її появи зростає при фізичних навантаженнях. Саме з цієї причини на 31 тижні вагітності майбутній мамі необхідно якомога більше відпочивати і стежити за своєю поставою.

В цей же час відбувається значне прискорення обміну речовин. У зв’язку з цим вагітних жінок часто кидає в жар. Майбутній мамі може раптово стати жарко навіть в прохолодному і добре провітрюваному приміщенні. Може значно збільшитися потовиділення. У цьому немає абсолютно нічого страшного, навіть навпаки, адже з потом організм виводить токсичні і шкідливі речовини. Важливо правильно харчуватися протягом всієї вагітності, проте на 31 тижні це стає особливо актуальним. Збільшений в розмірах плід починає набагато сильніше тиснути на шлунок і діафрагму.

З цієї причини багато майбутніх мам починають відчувати тяжкість внизу живота. Посилюється навантаження на нирки, тому настійно рекомендується відмовитися від жирних, смажених, солоних і перчених страв. На 31 тижні вагітності у багатьох жінок відзначаються перепади артеріального тиску. Це пояснюється збільшеним навантаженням на серце і нирки. Про будь-які зміни у своєму самопочутті необхідно повідомляти лікаря. Пам’ятайте про те, що на підвищення артеріального тиску може вплинути надмірне вживання солоних продуктів, міцного чаю і кави, тому варто на час обмежити їх споживання. При необхідності лікар може призначити сечогінні засоби.