Садові рослини для «чайників» – з чого розпочати свій перший квітник

Є чимало кольорів, які ні за красою, ні за тривалістю цвітіння не поступаються зніженим чи екзотичним видам квітучих рослин. Однак ці «скромники» не вимагають себе постійної уваги і чудово ростуть при мінімальному догляді. Ідеальний вибір для квітникарів-початківців!

Які квіти висадити на першій клумбі? Відмінний варіант для недосвідчених квітникарів – багаторічники, придбати які можна на сайті prolisok.com.ua. По-перше, з ними менше клопоту, ніж з однорічниками, бо не потрібно щорічно сіяти насіння та возитися з розсадою. По-друге, це непогана економія коштів: куплені одного разу, багаторічні квіти тішать вас роками і навіть десятиліттями. А якщо вам захочеться збільшити кількість екземплярів, то ви з часом зможете поділити кущ, що розрісся. Крім того, багаторічники зацвітають набагато раніше: у деяких однорічників у цей час тільки-но з’являються перші листочки.

Однак у квітника з багаторічників є кілька суттєвих мінусів:

  • у всій пишноті ці квіти покажуть себе не відразу, а лише через кілька років – спочатку їх цвітіння буде досить мізерним;
  • клумба з багаторічників у перші роки, поки кущі не розростуться, буде виглядати порожненькою і незакінченою через «пліски», залишені між рослинами.

І ось тут на допомогу прийдуть однолітники:

  • за їх допомогою можна «закрити» порожні місця;
  • однорічники підхоплюють естафету цвітіння у багаторічних рослин у другій половині літа та продовжують її до самих холодів;
  • якщо вам набридне ваш квітник і захочеться нових фарб, то ви легко зможете урізноманітнити його, додавши літники.

Таким чином, основу квітника повинні становити багаторічні рослини, а як доповнення до них можна додати кілька однорічних квітів. Головне, щоб у всіх рослин були різні терміни цвітіння, тоді ваша клумба радуватиме око протягом усього сезону.

Невибагливі багаторічні квіти

Розповімо про багаторічні квіти, які вважаються найпростішими у догляді.

Ірис

Ірис (касатик, півник) – кореневищний багаторічник, який зустрічається майже всіх континентах. Деякі його види застосовують у медицині та кулінарії. Проте основна функція ірису декоративна. Кожен квітникар може вибрати сорт на свій смак із майже 800 видів ірисів!

Квіти можуть бути практично всіх відтінків, починаючи від білого та бежевого та закінчуючи шоколадним і навіть чорним. Розрізняються квіти і за висотою квітконоса: у найменших – карликових – сортів він ледве сягає 20 см, а у високорослих може перевищувати 1 м.

Час цвітіння ірисів залежить від виду та сорту. Якщо правильно підібрати сорти, то можна милуватися їхньою красою безперервно протягом кількох місяців, з травня до липня.

Ірис невибагливий до складу ґрунту і може зростати на різних типах ґрунтів. Проте перезволоження він не любить, тому у низині, де часто застоюється вода, садити його не варто. Рослина відрізняється високою зимостійкістю. Без пересадки на одному місці може зростати 7-10 років.