Рятівний корінь солодки

Коли на світі ще не існувало супер таблеток, чудодійних сиропів і порошків, наші предки також страждали від різних хвороб. І щоб допомогти собі і близьким, людина зверталася до природи. За допомогою рослин і трав люди і донині зцілюють найрізноманітніші недуги.

 

 

Готують лікувальний відвари і настоянки з усіх частин рослин: з бруньок(береза, сосна), з кори (дуб, калина, крушина), з листя (алое, брусниця, кропива, м’ята), з квітів (ромашка, волошка, чебрець, липа ), з плодів і насіння (глід, обліпиха, горобина, шипшина), з коренів і цибулин (валеріана, солодка, лопатка, щавель).

korn-solodki-zastosuvannya-nstrukcya-pokazannya-ta-protipokazannya_721

 

 

Налічують кілька сотень трав, які використовуються в медицині, це як всім відомі рослини, так і рідкісні і малознайомі види. Інформацію про види лікарських рослин і їх цілющі властивості можна знайти в різноманітних джерелах: в старих травниках, в домашніх бабусиних записах, в сучасних енциклопедіях.

 

 

Однією з найпопулярніших рослин в народній медицині поряд з женьшенем став і корінь солодки. Перші згадки про неї з’явилися 5000 років тому в китайській книзі. Поширена солодка на всій земній кулі.

 

 

Існує кілька видів цієї рослини, але в медицині найчастіше використовують корінь солодки голої і солодки уральської. Кореневища і коріння солодки приторно солодкі, в них міститься речовина гліциризин, а також глюкоза, сахароза, флаваноїди, крохмаль. Спектр використання солодки дуже широкий, її використовують в харчовій промисловості при виготовленні сиропів, кока-коли, пепсі, пива, кави, маринадів, компотів, цукерок, халви і навіть як технічну сировину в чорнилі і в акварельних фарбах.

 

 

У медицині солодка застосовується як відхаркувальний, обволікаючий, ранозагоювальний, послаблюючий і сечогінний засіб. Відвар або настій кореня солодки призначають при кашлі, бронхіті, бронхіальній астмі, запаленні легенів, алергічних дерматитах, запорах, для виведення токсинів.

 

 

Лікарську рослину приймають у формі сиропу, який продається в аптеках або як настій і відвар, приготовлений самостійно. Однак, при тривалому застосуванні, можливі набряки, підвищення артеріального тиску. Не рекомендується приймати людям з порушеннями функцій печінки і нирок, при гіпертонічній хворобі, під час вагітності та лактації, при органічних ураженнях серця.