Рукоділля як спосіб психотерапії

Згадайте основне заняття, якому жінка присвячувала в минулому весь свій вільний час. Це було рукоділля. Прядіння, в’язання, вишивання та шиття. З одного боку, у цього заняття була практична мета, потрібно було забезпечити одягом велику сім’ю, а з іншого боку – це був сеанс психотерапії, коли в голові наводиться порядок, внутрішній стан змінюється на більш гармонійний.

Рукоделие для детей 2Чому вплив рукоділля цілющий? Повторювані рухи при вишивці, в’язанні розслаблюють м’язи рук, умиротворяють, а слідом за руками заспокоюють і нервову систему.

Отримати відповідь на складне питання теж простіше під час заняття рукоділлям, поки робота була монотонною роботою, в надрах несвідомого триває обробка інформації, результатом якої зазвичай буває осяяння.

Між іншим, на сайті Вяжем сами petelka.biz ви можете знайти багато цікавої та корисної інформації по рукоділлю.

Рукоділля допомагає виявити і виразити свої емоції. Тому такий спосіб добре використовувати в комунікації з дітьми. Через творчість дитині простіше розповісти про те, що її турбує, поділитися своїми почуттями, продовжуючи залишатися при цьому в безпечному просторі. Для дорослих це теж актуально.

Багато домогосподарок перетворили на хобі чи навіть свою основну роботу — вишивання. Творчий майстер-клас – це відмінна ідея для подарунка на свята або день народження. А що може бути краще, ніж подарунок, зроблений своїми руками? Зараз пропонується широкий вибір різноманітних майстер-класів з рукоділля; в’язання гачком і спицями, але особливу популярність має вишивання стрічками. Можете навіть сидячи вдома щось змайструвати самостійно, якщо є потрібні інструменти. Ну якщо ні, то набори для вишивки стрічками купити в наші дні простіше простого. На просторах інтернету багато інтернет-магазинів, де пропонують різні набори. Такий подарунок своїми руками буде незамінним атрибутом у будь-якому куточку будинку.

Образи, які створює людина під час заняття творчістю, можуть дуже багато розповісти про її сприйняття світу і про те, як вона з ним взаємодіє. Втілені через творчість образи дозволяють поглянути на них з боку, набути об’єктивність, побачити рішення для життєвої ситуації та подолати кризу.

Цілющу силу рукоділля високо оцінили в психотерапії, так з’явився навіть напрям «арт-терапія» або терапія мистецтвом.

Кожна людина – носій потужного творчого потенціалу. Втілення закладених здібностей є одним із способів відчути життя більш повним, цікавим, а себе більш щасливим і реалізованим.

Заздалегідь складно зрозуміти, що людині доведеться по душі. Визначитися з видом творчості допоможуть майстер-класи. Одне заняття дозволить зрозуміти, чи підходить воно чи краще спробувати щось ще.

Можна спробувати вишивку гладдю, якщо є інтерес до такої справи. Гладь — це тип вишивання, де стібки повністю закривають малюнок. Зазвичай беруть нитки з шовку або бавовни, робота виконується однією ниткою.